De bisschop van Paramaribo, Karel Choennie, zegt in gesprek met Suriname suriname dat het onderwijs in het binnenland van Suriname meer prioriteit zou moeten krijgen van de overheid. Hij wees erop dat de belangstelling voor het beroep van onderwijzer aanzienlijk is afgenomen. Het idee om onderwijs gratis aan te bieden, ziet hij niet als een oplossing.
Volgens Choennie kunnen scholen zich met de beperkte subsidies die ze ontvangen bijvoorbeeld geen toiletartikelen veroorloven, waardoor gratis onderwijs geen haalbare optie is. Hij pleit voor een gerichte subsidie, specifiek voor degenen die echt hulp nodig hebben. Ouders die bereid zijn te betalen voor het onderwijs van hun kinderen, zouden daartoe ook in de gelegenheid moeten worden gesteld.
Choennie merkt op dat de gemeenschap veel waarde hecht aan goed onderwijs, zelfs als dit via privéscholen moet worden aangeboden. Het beroep van leerkracht moet beter gewaardeerd worden, zowel op sociaal als financieel vlak. Door de beperkte financiële middelen is er weinig geïnvesteerd in het onderwijs, wat het volgens hem moeilijk maakt voor de regering om voldoende middelen beschikbaar te stellen.
Onderwijs in het binnenland is duurder dan in stedelijke gebieden, en de afgelopen jaren is er sprake geweest van een “brain drain” in het onderwijs, doordat steeds minder mensen zich aanmelden voor de opleiding tot leerkracht. Ook het schoolbezoek in het binnenland is duurder vanwege de extra kosten voor vervoer over water en door de lucht.
Klimaatveranderingen, zoals rivieroverstromingen en droogte, hebben bovendien geleid tot onderbrekingen in het onderwijsproces. Leerkrachten die naar het binnenland reizen om les te geven, moeten vaak grote offers brengen, aangezien ze maandenlang in afgelegen gebieden moeten verblijven. Hoewel er vooruitgang is geboekt in de infrastructuur, zoals het aanbieden van 24-uurs stroom in sommige dorpen, beschikken nog niet alle dorpen over deze faciliteit. Choennie benadrukt daarnaast het belang van samenwerking en eenheid onder leerkrachten in het binnenland, omdat dit essentieel is voor hun welzijn en succes.
De afname van het aantal inschrijvingen aan het Christelijk Pedagogisch Instituut (CPI) baart Choennie zorgen. Waar dit aantal vroeger in de duizenden lag, ligt het nu tussen de 15 en 20. Dit weerspiegelt een algemene afname in de interesse voor het onderwijsberoep. Bovendien, terwijl het onderwijs wereldwijd digitaliseert, werkt Suriname nog steeds volgens verouderde methoden. Christelijke organisaties proberen studenten in het binnenland praktijkervaring op te laten doen, zodat ze zich beter kunnen voorbereiden op het leven en werk in de dorpen.
- Lijk in verre staat van ontbinding gevonden aan de Indira G…..
- Vier lichamen aangetroffen in Corantijnrivier..
- Santokhi wil tweede termijn om werk af te maken..
- Suriname lanceert Wetten.sr: Een digitale mijlpaal voor jur…..
- Ramdin betitelt protest tegen zijn OAS-verkiezing als ‘niet…..
- Orseline Adolfine Komproe-Loe..
- Hoefdraad vraagt bescherming tegen politieke vervolging OM …..
- Laatste woord Hoefdraad in CBvS-rechtszaak: ‘Ik ben niet ve…..
- De strijdkrachten van Singapore zijn van plan om twee nieuw…..
- Na tentoonstelling over verzonken leven discussieavond Sung…..
- Vriendengroep Himmat viert 40 jaar van toewijding en inzet..
- Minister Amoksi bezoekt Multifunctioneel Centrum in Snesi …..
- Ramdin wil hete hangijzers OAS direct na aanstelling aanpak…..
- OAS-verkiezingscampagne kostte SRD 4 miljoen..
- De peiling en de boodschap..
- Wegdek nabij hoek Nickerieweg en Wayambolaan afgebrokkeld..
- CHS licht politieke partijen in over dag kandidaatstelling..
- Meulenhof bekritiseert vele presidentiële werkgroepen; dece…..
- President Santokhi overhandigt versierselen aan leden Himma…..
- President Santokhi reikt onderscheidingen uit aan leden Vri…..
- Rowley treedt af als premier van Trinidad en Tobago..