De regering gaat binnen een week of twee gesprekken voeren met het IMF (Internationaal Monetair Fonds) over technische assistentie bij het versterken van instituten. Voor de versterking van sommige instituten zijn financiële middelen nodig. Behalve de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) ziet president Jennifer Simons ook graag de technische hulp tegemoet van het IMF. Het gaat vooral om technische assistentie bij het financieel beleid van de regering, gericht om de inkomsten van de overheid omhoog te krijgen.
Het verhoogd krijgen van de overheidsinkomsten is volgens de president noodzakelijk om ruimte op de begroting te creëren voor noodzakelijke investeringen in het toerisme, de agrarische sector, het onderwijs en volksgezondheid. Er komt geen programma met het IMF dat lastenverzwarend zal werken voor de bevolking, zo benadrukte president Simons maandagtijdens de eerste regeringspersconferentie.
Financiele zorg
De regering is dagelijks bezig met het financieel beleid. Met de minister van Financiën en Planning en de Belastingdienst worden dagelijks gesprekken gevoerd. De regering kampt met een enorm gat op de begroting van ruim SRD 13,1 miljard, ongeveer 8 procent van het BBP, Bruto Binnenlands Product.
Om dit enorme tekort het hoofd te bieden wordt er naar twee opties gekeken om meer ruimte op de begroting te creëren. De eerste optie is om andere regelingen te treffen voor de internationale schulden, en de tweede optie is het serieus verhoogd krijgen van de overheidsinkomsten. De eerste optie, dat van de internationale schulden, gaat niet makkelijk, onderkent de president. De schuldenlast van Suriname drukt zwaar op de begroting.
Bij de tweede optie gaat het onder meer om hoe de belastinginkomsten omhoog te krijgen. Het gaat hierbij vooral om het innen van achterstallige belastingen van personen en bedrijven. De gewone burger zal niet lastig worden gevallen, omdat die al normaal loonbelasting betaalt.
Belastingdienst en Douane
Het Directoraat Belastingen kampt met problemen van bemensing en capaciteit en aanpak ervan geniet hoge prioriteit. Met de Douane zijn er ook gesprekken gaande om de inkomsten voor de Staat verhoogd te krijgen.
President Simons benadrukt het belang van technische assistentie van de IDB en het IMF om de financiële huishouding van de Staat c.q. de overheidsinkomsten verhoogd te krijgen voor de zo noodzakelijk investeringen in de sectoren toerisme, onderwijs, volksgezondheid en de agrarische sector.
Het gaat hier om sectoren die te maken hebben met de reële economie. Dat is belangrijker dan het behalen van mooie macro-economische cijfers. Het moet de komende twee tot drie jaar Suriname lukken om deze sectoren op poten te zetten, zeker met het oog op de ontwikkelingen in de olie- en gasindustrie, aldus president Simons.
- Ouders uiten zorgen over vakantie-uitgaven: “Lening op leni….
- Veiligheid centraal bij ‘t Strandje in Nickerie.
- BEWONERS IN REP EN ROER OVER GOUDVERWERKINGSBEDRIJF..
- Suriname gastland conferentie Caribbean Shipping Associatio…..
- Nog niet alle ambtenaren vragen digitale loonstrook aan..
- NIEUWE REGERING, OUD RECEPT: WERKGROEPEN IN PLAATS VAN BELE…..
- Primeur in Caribisch Gebied: Zijin Rosebel Gold Mines prese…..
- Bonden zorgsector verwachten goede samenwerking met Misieka…..
- GRANMORGU-PROJECT MIJLPAAL VOOR SURINAME..
- HOE VERZIN JE EEN DERGELIJKE WAANZIN?..
- Eugene Marcus Guillard (91) Paramaribo 22-8-2025..
- Regering verwelkomt elektrische mijntrucks bij Zijin Rosebe…..
- Zijin Roseb Gold Mines stapt over op elektronische mining t…..
- Diaspora Instituut Nederland wil positieve samenwerking met…..
- Directeur Panka-Bijlhout: onderhoud EBGS-scholen blijft gro…..
- Shabier Ishaak Crematieoord maakt grote sprongen richting e….
- Zijin Rosebel neemt elektrische mining trucks in gebruik.
- Dronken man ‘Mouse’ vernielt groentekraam.
- Minister Bee bezoekt Coronie en Nickerie: focus op knelpunt…..
- Stivasur en Shata zetten in op bevordederen verantwoord alc…..
- Defensieminister Ramsaran onderzoekt terugkeer militaire po…..