Het Burgerinitiatief voor Participatie en Goed Bestuur (BINI) zal, in aanloop naar de verkiezingen van mei 2025, opnieuw de gepubliceerde verkiezingsprogramma’s van deelnemende politieke partijen met elkaar vergelijken. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Vereniging van Economisten in Suriname (VES).
De onafhankelijke vergelijking, die volledig uit eigen middelen wordt gefinancierd, heeft als doel om kiezers beter te informeren en te ondersteunen bij het maken van een weloverwogen stemkeuze. BINI voerde eerder al vergelijkbare analyses uit in 2015 en 2020. De coalitie, opgericht in 2014, bestaat uit maatschappelijke organisaties en deskundigen die zich inzetten voor participatie en goed bestuur.
De partijprogramma’s worden beoordeeld op diverse inhoudelijke thema’s zoals goed bestuur, rechtsstaat, democratie, mensenrechten, milieu en klimaatverandering, het financieel-economisch beleid en sociaal beleid. Daarnaast wordt gekeken naar de aanwezigheid van een duidelijke visie op (duurzame) ontwikkeling, de kwaliteit van probleemanalyse, realistische doelen en of de plannen zijn onderbouwd met een begroting.
De resultaten van de vergelijkingen worden uiterlijk in de eerste week van mei 2025 verwacht – ruim voor de verkiezingsdag op 25 mei en aanzienlijk eerder dan bij vorige edities. Opvallend is dat dit jaar vrijwel alle politieke partijen begin april hun verkiezingsprogramma al hebben gepubliceerd, een duidelijke verbetering ten opzichte van vorige verkiezingsrondes waarbij dit vaak pas laat gebeurde.
De uitkomsten van de analyse zullen gedeeld worden via de informatiekanalen van de deelnemende organisaties. Bovendien worden er interactieve discussiebijeenkomsten georganiseerd waarbij politieke partijen inhoudelijk bevraagd worden over hun plannen. In dat kader zal de VES haar traditionele ‘Economisch Debat’ houden, terwijl BINI en de VSB het voortouw nemen in gesprekken over goed bestuur.
- BEP bereidt 51 DNA-kandidaten voor op verkiezingen..
- Politie houdt M.K. aan met 6,2 gram cocaïne..
- Dansdocent Shaneaka Gibbs: ‘Ik ben zelf een smeltkroes net …..
- Louis heeft vast meegekeken..
- ONAFHANKELIJKE VERKIEZINGEN?..
- SDU-voorzitter Celsius Waterberg: ‘Weer spoorwegen in Surin…..
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..