Het BINI Burgerinitiatief voor Participatie en Goed Bestuur constateert in zijn analyse van de partijprogramma’s voor de verkiezingen van 25 mei, kopie en plagiaat in tenminste twee partijprogramma. De organisatie heeft gekeken naar de programma’s van negen van de veertien deelnemende partijen, te weten A20 (en partners), ABOP, DA’91, NDP, NPS, OPTSU, PL en VHP. De partijen Arena, DUS, VLS, DNL en PVC zijn niet meegenomen.
ADVERTENTIE
“Bij DUS zagen we direct dat hun programma voor een groot deel gekopieerd is van dat van De Nieuwe Leeuw (of andersom, maar de kans op plagiaat door DUS is groter)”, aldus BINI. De organisatie verwacht van de andere vier partijen niet dat die serieuze aantallen stemmen zullen halen. Ze meenemen zou het rapport langer maken zonder dat het veel zou toevoegen.
“Voor de plagiaatplegers, de seriële herhalers en laatste moment schrijvers: misschien moet u gewoon wat anders gaan doen met uw tijd en geld”, uit de organisatie zich scherp. Bij Pertjajah Luhur twijfelde BINI nog of het de partij zou meenemen, “want hun programma is bijna helemaal een kopie van dat van vijf jaar geleden.”
Volgens het BINI was het zo erg dat het programma dat zij in eerste instantie ophaalde bij het kantoor van PL (alleen in hard copy te verkrijgen), op de kaft nog had staan: 2020-2025. Uiteindelijk besloten we PL toch maar mee te nemen.
Het BINI heeft gewerkt met de programma’s die via het Centraal Hoofdstembureau (CHS), partijwebsites of direct aan de organisatie zijn toegestuurd, of zelf zijn opgehaald. Waar mogelijk is nagegaan of het om de officiële versies ging. “Omdat sommige partijen lang op zich lieten wachten, hebben we gewerkt met de versies die we uiterlijk op 5 mei 2025 in handen hadden.”
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..