Het BINI Burgerinitiatief voor Participatie en Goed Bestuur constateert in zijn analyse van de partijprogramma’s voor de verkiezingen van 25 mei, kopie en plagiaat in tenminste twee partijprogramma. De organisatie heeft gekeken naar de programma’s van negen van de veertien deelnemende partijen, te weten A20 (en partners), ABOP, DA’91, NDP, NPS, OPTSU, PL en VHP. De partijen Arena, DUS, VLS, DNL en PVC zijn niet meegenomen.
ADVERTENTIE
“Bij DUS zagen we direct dat hun programma voor een groot deel gekopieerd is van dat van De Nieuwe Leeuw (of andersom, maar de kans op plagiaat door DUS is groter)”, aldus BINI. De organisatie verwacht van de andere vier partijen niet dat die serieuze aantallen stemmen zullen halen. Ze meenemen zou het rapport langer maken zonder dat het veel zou toevoegen.
“Voor de plagiaatplegers, de seriële herhalers en laatste moment schrijvers: misschien moet u gewoon wat anders gaan doen met uw tijd en geld”, uit de organisatie zich scherp. Bij Pertjajah Luhur twijfelde BINI nog of het de partij zou meenemen, “want hun programma is bijna helemaal een kopie van dat van vijf jaar geleden.”
Volgens het BINI was het zo erg dat het programma dat zij in eerste instantie ophaalde bij het kantoor van PL (alleen in hard copy te verkrijgen), op de kaft nog had staan: 2020-2025. Uiteindelijk besloten we PL toch maar mee te nemen.
Het BINI heeft gewerkt met de programma’s die via het Centraal Hoofdstembureau (CHS), partijwebsites of direct aan de organisatie zijn toegestuurd, of zelf zijn opgehaald. Waar mogelijk is nagegaan of het om de officiële versies ging. “Omdat sommige partijen lang op zich lieten wachten, hebben we gewerkt met de versies die we uiterlijk op 5 mei 2025 in handen hadden.”
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorg…..
- Senioren en mensen met beperking krijgen als eersten aandee…..
- Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die telkens gehaald’..
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Man mishandelt buurman met bezemsteel..
- Normen en waarden in de politiek..
- ‘Met de Royaltyies voor Iedereen bent u nu eindelijk onafha…..
- Levensverwachting is geen richtlijn voor overheidssteun..
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..