Op 4 en 5 maart 2025 heeft opnieuw het Bilateraal Drugsoverleg tussen Suriname en Nederland plaatsgevonden, dit keer in Suriname. Net als bij het vorig overleg werd de Surinaamse delegatie voorgezeten door mr. Claudia Bruining van het Openbaar Ministerie. De delegatie bestond verder uit vertegenwoordigers van het Korps Politie Suriname, NV Luchthavenbeheer, de Douane, de Douane Recherche, NV Havenbeheer en het Justitieel Interventie Team (JIT).
De Nederlandse delegatie werd wederom geleid door drs. Maaike van Tuyll, Programmadirecteur/ Directeur-Generaal Ondermijning van het Ministerie van Justitie en Veiligheid. Daarnaast waren vertegenwoordigers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid, het Openbaar Ministerie, de Koninklijke Marechaussee, de Douane en de politie- en douaneattaché van Nederland in Suriname aanwezig.
Tijdens dit overleg zijn enkele besluiten genomen om de samenwerking op het gebied van drugsbestrijding verder te versterken. De samenwerking omvat onder andere trainingen en de inzet van gespecialiseerde hulpmiddelen.
Het overleg wordt vandaag afgesloten met rondleidingen bij NV Havenbeheer, de Douane Recherche en de luchthaven. De delegaties blikken terug op een constructief overleg en benadrukken het belang van voortdurende samenwerking in de strijd tegen drugshandel.
BilateraalDrugsoverleg tussen Suriname en Nederland versterkt samenwerking in strijdtegen drugscriminaliteit Korps Politie Suriname.
- Nieuwe leden beëdigd voor Centraal Hoofdstembureau..
- Bemanning RSS Barracuda zal zelfstandig moeten optreden..
- Officieel: SML door Concacaf erkend als profcompetitie..
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na ongeluk met truck..
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..