Op het ministerie van Volksgezondheid heeft een constructieve ontmoeting plaatsgevonden tussen minister Amar Ramadhin en de vertegenwoordiger van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), Dr. Yafflo. Tijdens het overleg op maandag 17 juni 2025 werden diverse onderwerpen besproken.
Suriname is al meer dan drie jaar officieel malariavrij, een mijlpaal die het resultaat is van jarenlange intensieve inspanningen van de gezondheidsautoriteiten, ondersteund door nationale en internationale partners. In dit kader is formeel gevraagd aan de WHO door Suriname om het land malaria vrij te erkennen. Heden is de minister geïnformeerd over de voortgang van dit accreditatieproces en het ligt in de lijn der verwachting dat op korte termijn de uitkomst van dit proces wordt bekendgemaakt.
Tevens werd in deze ontmoeting intensief gesproken over de voortgang van het HEARTS-programma en de progressie rondom de digitalisering van de gezondheidszorg. Suriname heeft sedert 2022 markante stappen gezet richting preventie van chronische ziekten via het HEARTS-programma. Tevens is de digitalisering van de eerstelijnszorg ontwikkeld en is gesproken over continuïteit van deze twee belangrijke programma’s.
De ontmoeting markeert een belangrijke stap in de voortzetting van de samenwerking tussen Suriname en PAHO op het gebied van de Volksgezondheid. Tenslotte werd bekend dat de PAHO op heel korte termijn officieel verhuisd naar het nieuwe gebouw van het Ministerie van Volksgezondheid. Daartoe werden er nadere afspraken gemaakt.
- Ivy van Leeuwen Dwarka-Sing (65) Amsterdam 6-6-2025..
- Stemmen geteld: NDP koploper op alle niveaus..
- 36-jarige militair gearresteerd in moordzaak Timmermanstraa…..
- CLO-bestuurslid Eugene Daniël: “Regering moet aftreden…..
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen..
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en v…..
- Bhola is resoluut: niets aan de hand bij het NIS..
- Serie lustmoordenaar krijgt opnieuw levenslange gevangeniss…..
- Kelvin Koniki genoemd als mogelijke minister van Regionale …..
- ‘OAS moet uitgroeien tot instelling die democratie bescherm…..
- Migratie uit Cuba naar Suriname: de recente ontwikkelingen..
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP..
- Regio bundelt krachten voor veiliger en schoner Caribisch m…..
- VHP: Een brief is geen bedreiging, maar leugens zijn dat we…..
- Deal tussen Brunswijk en OW over graafmachines mogelijk in …..
- NDP wint groots in Paramaribo..
- Zes jaar cel geëist tegen stiefvader voor verkrachting 13-j…..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy succesv…..
- Eskak: ‘Eerste DNA-vergadering op 29 juni’..
- Niet ABOP maar NDP domineert in Sipaliwini; BEP nr 3..
- BEP zal goede naam hoog houden en is niet te vinden voor om…..