PARAMARIBO — Zowel president Chandrikapersad Santokhi als de Franse ambassadeur Nicolas de Lacoste heeft op ‘Quatorze Juillet’, de viering van de bestorming van de Bastille-gevangenis, stilgestaan bij de bijzondere band tussen Suriname en Frankrijk. “Deze dag (14 juli, … red.) herinnert ons eraan dat gewone burgers hun fundamentele rechten opeisten. Diezelfde waarden van democratie, mensenrechten en de rechtstaat vormen de basis van de bijzondere band tussen Suriname en Frankrijk”, aldus Santokhi tijdens de plechtigheid bij de residentie van de ambassadeur. Het staatshoofd stond ook stil bij de nauwe samenwerking tussen Suriname en Frankrijk na de tragische bootramp op de Marowijnerivier op 1 juni, waarbij de overlevenden met spoed medische hulp kregen in Saint-Laurent-du-Maroni.
Volgens ambassadeur De Lacoste is de rijke gedeelde geschiedenis tussen Suriname en Frankrijk verankerd in onder meer culturele uitwisseling, grensoverschrijdende samenwerking en gezamenlijke projecten. “Ik wil 14 juli opdragen aan iedereen die bruggen bouwt tussen Suriname en Frankrijk”, aldus de diplomaat.ADVERTISEMENT
“Diezelfde waarden van democratie, mensenrechten en de rechtstaat vormen de basis van de bijzondere band tussen Suriname en Frankrijk”President Santokhi
De Lacoste sprak zijn bijzondere dank uit aan betrokkenen bij bilaterale initiatieven op gebieden zoals milieu, jongerenbeleid, gezondheidszorg, taalontwikkeling, grensveiligheid en culturele samenwerking. Hij noemde ook de vlotte samenwerking in maritieme veiligheid en grensbeheer.
Santokhi bedankte maandag ook de diplomatieke gemeenschap voor haar ondersteuning tijdens zijn ambtstermijn. “Uw vriendschap heeft een onschatbare waarde geleverd aan de ontwikkeling van ons land. Laten we samen blijven bouwen aan een duurzame en vredige toekomst voor onze volkeren”, aldus het staatshoofd, die woensdag formeel president af is. Ook zijn opvolger, Jennifer Geerlings-Simons, was maandag aanwezig bij de viering van het Franse nationale feest.
Surinames vertrekkende en aankomende president, Chandrikapersad Santokhi en Jennifer Geerlings-Simons, woonden beiden het Franse nationale feest bij. [: kabinet van de president]
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..