Bij een eventueel verkiezingsnederlaag voor de VHP, zal president Chan Santokhi, voorzitter van deze partij, geen zitting meer nemen in De Nationale Assemblée. Dat vertelde hij in het programma Suriname Kiest op .. De mededeling heeft hij reeds gedaan in zijn partij. Het presidentschap is een gezaghebbende functie. Hij heeft als president een andere verantwoordelijkheid gehad. Hij vindt het daarom niet correct om dan weer in het parlement te zitten. Ook al wordt een beroep op hem gedaan, hij zal niet bewilligen.
Door Raoul Roeplal en Samuel Blankendal | Gesprek onderaan het artikel
Santokhi is optimistisch over het aantal te behalen zetels voor de VHP. Het streven is een zodanige meerderheid te hebben, zodat de president rechtstreeks in het parlement gekozen kan worden. Er zal welliswaar met alle partijen gesproken worden over samenwerking, want hoe meer partijen betrokken zijn in een coalitie, des te instabieler de regering is, stelt de president.
Daarnaast wil hij de kans niet nemen om naar de Verenigde Volksvergadering (VVV) te gaan, voor het kiezen van de president. Nu de Kiesregeling gewijzigd is, is de zetelverdeling op districts- en ressortraasniveau ook anders. ‘De knikkers gaan tellen. De samenwerkingsonderhandelingen zullen strategische zijn. Het gaat niet meer om van wie men houdt of niet’, aldus Santokhi.
Op de vraag als er een tweede programma komt met het Internationaal Monetair Fonds (IMF), zegt de president van niet. Suriname heeft, noodzakelijkerwijs, een deel van de soevereiniteit verloren bij het programma. ‘We gaan nu met onze eigen kracht en eigen deskundigheid verder. In deze fase hebben we geen IMF-programma nodig omdat de economie al hersteld is’.
De grootste lessen die de president in de afgelopen vijf jaar geleerd heeft, hebben betrekking op de slecte communicatie met het volk en het tempo waarmee de bezuinigingsmaatregelen werden geïmplementeerd. Hij wist niet dat het zolang zou duren om een akkoord met het IMF te bereiken. Een eyeopener was de grote demonstratie van 17 februari, waarbij er rellen waren.
De startpositie van de regering is bij de komende regeringswisseling veel beter. Hij heeft nu een beter overzicht; ook van de problemen van het volk. Het gaat in eerste instantie om persoonlijke problemen en in de tweede plaats gaat het om de economische omstandigheden van het land.
- Beëdiging van 214 politie-recruten in aanloop naar verkiezi…..
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezing…..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden..
- Parlementsvoorzitter Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die …..
- Meten is miljoenen waard: Suriname zet volgende stap in man…..
- Geslaagde eerste editie Sranan Lobi Dey..
- LEUGENS EN MISLEIDING..
- Sol Suriname wijst valse beschuldigingen van de hand..
- Het blijft nog even regenen..
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..