PARAMARIBO — “Een bewust en belangrijk besluit.” Zo omschreef minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) de beslissing van de regering om busvergunningen voorlopig aan te houden. “We willen voorkomen dat vergunningen worden afgegeven aan personen, die vervolgens niet rijden, maar wel subsidie ontvangen”, zei hij tijdens zijn werkbezoek aan het Nationaal Vervoerbedrijf (NVB).
Volgens de bewindsman is dat al eerder voorgekomen. “Het is dus noodzakelijk dat er strenger wordt gecontroleerd en dat subsidies terechtkomen bij actieve en verantwoordelijke dienstverleners”, aldus de minister.
“We willen voorkomen dat vergunningen worden afgegeven aan personen, die vervolgens niet rijden, maar wel subsidie ontvangen”TCT-minister Raymond Landveld
Het ontbreken van voldoende controle op de buschauffeurs is één van de urgente aandachtspunten die moet worden aangepakt maakte Landveld donderdag duidelijk. De minister zei dat er duidelijke prioriteiten zullen worden gesteld om de bestaande knelpunten aan te pakken.
Zowel het ministerie als NVB gaat zich inzetten voor een efficiënter operatiemodel, met als doel een betere en betrouwbaardere dienstverlening aan de samenleving, aldus de afdeling Voorlichting van TCT. “De overheid betaalt een heel groot bedrag aan subsidie. Dat betekent dat de service aan de bevolking van goede kwaliteit moet zijn. Burgers moeten op hun gemak zijn en gemakkelijk toegang hebben tot betrouwbaar openbaar vervoer. De bussen moeten optimaal rijden en de reizigers moeten kunnen rekenen op deze dienstverlening”, benadrukte Landveld.
Doelstellingen 2020-2025 niet gehaald
Volgens de bewindsman is er behoefte aan verbetering van de faciliteiten en de infrastructuur die het openbaar vervoer ondersteunen. Tijdens het werkbezoek werden de prestaties van de afgelopen vijf jaar, de huidige uitdagingen en de mogelijkheden om gezamenlijk te werken aan een verbeterde dienstverlening binnen het openbare vervoer daarom uitgebreid besproken.
Gebleken is dat de commerciële activiteiten van NVB momenteel beperkt zijn en dat het bedrijf sterk afhankelijk is van overheidssteun. De doelstellingen voor de regeertermijn 2020-2025 zijn niet gehaald, voornamelijk door een gebrek aan middelen, aldus TCT.
TCT-minister Raymond Landveld (derde vanuit links) bracht met zijn team een bezoek aan het NVB onder leiding van Fariyal Renfurm (m). [: TCT]
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..
- Memory Ruvimbo: “Afrikaanse mode kan brug slaan tussen Afri…..
- Luchtopname toont verwoesting Gaza.
- Standaarden ondernemerschap Suriname.
- Toegankelijkheid is geen gunst, maar een noodzaak – ook voo….
- Internetcrisis op Studentencampus Campus Village .
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..