DE UFC, ULTIMATE’ Fightingh Championship heeft per onmiddellijke ingang de samenwerking met de Surinaamse vechtsporter Jairzinho ‘Bigi Boi’ Rozenstruik ‘ beëindigd. De vechtsport organisatie besloot hiertoe na het laatste gevecht tegen Sergei Pavlovich in Saudi Arabië. Het waarom van dit besluit is niet helemaal duidelijk, maar volgens social media zou hij wanprestatie hebben geleverd.
Dana White, de grote baas achter UFC, de grootste mixed-martial-artsorganisatie ter wereld heeft zijn teleurstelling publiekelijk uitgesproken over de prestatie van de Surinamer in het laatste gevecht ruim een week geleden. Hij verloor op punten.
Het besluit van UFC alleen Rozenstruik te straffen lijkt onrechtvaardig. Zijn vechtstijl was niet anders dan in eerdere gevechten
Zelf schrijft Bigi Boi zijn mindere prestatie toe aan een blessure aan zijn voet kort na aanvang van het gevecht. Die blessure bracht hem enigszins van slag. Hij trapte de tegenstander aan diens elleboog en kreeg toen het gevoel dat het gevecht een andere wending zou kunnen nemen dan hij had gehoopt en verwacht. Daarnaast kreeg onze landgenoot last van duizeligheid door mogelijk verfdampen in de kleedkamer.
Gelet op de reacties van het publiek was men ontevreden over de inzet van beide vechters en zelfs de scheidsrechter moest hen vaak aansporen om te meer te laten zien dan gebeurde. Het is voor het eerst dat een groot deel van het publiek bij zo’n belangrijk gevecht door boegeroep afkeuring liet blijken over de presentatie van vechters.
Dit gebaar van afkeuring heeft de UFC geen goed gedaan en dat is haar in het verkeerde keelgat geschoten en is men mogelijk op zoek gegaan naar een zondebok. En die is gevonden in Rozenstruik.
De vraag mag gesteld worden waarom alleen hij ‘verantwoordelijk wordt gehouden’ voor het boegeroep, terwijl beide vechters beneden hun niveau presteerden. Heeft zich meer achter de schermen afgespeeld, dan naar buiten is gebracht door sociale media over verflucht die leidde tot ademhalingsproblemen waar andere vechters reeds over hadden geklaagd?
Het besluit van UFC alleen Rozenstruik te straffen lijkt onrechtvaardig. Zijn vechtstijl was niet anders dan in eerdere gevechten. Bij de ‘grond’gevechten delft hij het onderspit en daar moet hij aan gaan werken.
Zijn tegenstanders hebben door dat het zijn kwetsbaarste plek is. Rozenstruik heeft in elk geval laten weten dat hij blijft vechten en openstaat voor nieuwe uitdagingen. Er wordt rekening mee gehouden dat – gezien zijn klasse – andere gevechtsorganisaties hem zullen benaderen om zich bij hen aan te sluiten. Maar als hij zijn kansen wil vergroten zal hij een flinke transformatie in zijn tactische strijdmethode moeten ondergaan.
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..