Ricardo Bhola. Beeld Key News.
Districtscommissaris Ricardo Bhola van Paramaribo Noord-Oost, die ook de voorzitter is van het hoofdstembureau Paramaribo, heeft maandag gereageerd op het schrijven van de VHP, over vermeende misstanden bij dit stembureau. In niet mis te verstane woorden heeft Bhola aangegeven dat er totaal niets aan de hand is.
De VHP schreef dat niet-verzegelde stembiljetten in kartonnen-dozen zijn aangeleverd bij het hoofdstembureau. Bhola zegt dat alle aangeleverde stembiljetten verzegeld zijn aangeleverd. Ze waren dichtgeplakt, gebonden met touw en voorzien van zegellak. Er zijn daar genoeg getuigen voor, waaronder vertegenwoordigers van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), de politie en het publiek. De stembussen zijn allemaal vastgebonden met kabelbinders.
Tijdens de 34 hertellingen zijn er inderdaad fouten geconstateerd. Er is contact geweest met het CHS en OKB om besluiten over die te nemen. Er zijn verklaringen gemaakt voor iedere bijzonderheid die geconstateerd werden bij hertellingen. Het is dus te herleiden. Over het achteraf aanleveren van processen-verbaal, Bhola resoluut. ‘Het klopt absoluut niet’.
Tenslotte wordt gesteld door de VHP dat rond middernacht mensen hebben rondgelopen met rugtassen. Bij navraag blijkt het te gaan om politiemensen, zegt Bhola. Ook is een incident gefilmd op 3 juni, waaruit zou blijken dat drie manspersonen weglopen met koffers. Bij navraag blijkt dat het gaat om mensen die onderdelen van een metaaldetector afvoerden.
Bhola benadrukt dat het Nationaal Indoor Stadium (NIS) goed beveiligd was. ‘Beter dan de Centrale Bank’, graptte hij. Bhola zegt dat de VHP nog een officieel schrijven krijgt, als reactie op hun brief. De partij mag dan bij andere instanties in beroep op de inhoud van de brief.
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..
- Yelyco en Condor op herhaling vrouwen volleybalfinale, Yell…..
- Column: Een appel te schillen..
- VSB roept op tot snelle formatie en koersvaste regering..
- Vakbeweging niet blij met onderbrengen Arbeid bij Volksgezo…..
- Kelvin Koniki en Sorayadebie Jhagroe vertegenwoordigen Suri…..
- MISPLAATSTE EUFORIE?..