Voor 30 stembureaus in Paramaribo zal een hertelling van de stembiljetten plaatsvinden. Dit zal gebeuren onder toezicht van de stembureauvoorzitters, -leden en politieke partijen. Het gaat in sommige gevallen om stembiljetten op DNA niveau en in sommige gevallen om RR-biljetten, vertelt Ricardo Bhola, districtscommissaris van Paramaribo Noord-Oost, tevens voorzitter van het hoofdstembureau Paramaribo.
Volgens de planning nu, zal de hertelling zaterdag moeten beginnen. Per politieke partij mag één vertegenwoordiger worden afgevraardigd om toezicht te houden op het proces. De controle van de processen-verbaal (pv’s) is begonnen op donderdag 29 mei in het Anthony Nesty Sporthal. Meer dan 200 pv’s zijn intussen al gescreend. Van de 80 volledig gecontroleerde stembureaus zijn er meer dan 50 al ingevoerd en opgestuurd naar het Centraal Hoofdstembureau.
NDP-fractieleider Rabin Parmessar heeft kritiek op het verloop van het verkiezingsproces. Volgens hem komt de oponthoud door slecht getrainde stembureauleden. Verder kan hij over de onderhandelingen voor een nieuwe coalitie, niet veel zeggen behalve dat er een intentieverklaring is getekend.
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..