De PVP zal deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei aanstaande. In een interview met Suriname suriname heeft Roy Bhikharie, voorzitter van de Progressief Verheffende Partij (PVP), dit bekendgemaakt. De partij heeft 54 actiepunten als concrete stappen om een nieuw politiek-bestuurlijk systeem te creëren ter vervanging van het huidige, verouderde systeem.
StrafbaarstellingDe verleiding om vrienden en familieleden te bevoordelen en de objectieve functie van controle-instellingen te belemmeren door belangenverstrengeling zal niet langer worden getolereerd, aangezien de genoemde ongewenste praktijken strafbaar zullen worden gesteld, geeft Bhikharie aan. Deze maatregelen garanderen transparantie bij eerlijke openbare aanbestedingen doordat belangenverstrengeling wordt voorkomen. Het tussentijds doorgeven van gegevens aan vrienden wordt dus vermeden.
Bhikharie benadrukt dat de PVP verder zal eisen dat staffunctionarissen via sollicitatieprocedures worden aangesteld. Ministers dienen technocraten te zijn. Alle instituten binnen het overheidsapparaat, inclusief ngo’s, zullen correct worden bemenst en functioneren. De werking van deze maatregelen zal zorgen voor een juiste verhouding tussen de verschillende machten en functionarissen.
Indien nodig zullen aanvullende voorzieningen worden getroffen. Ook het niet tijdig opmaken van jaarverslagen binnen het ambtelijke apparaat zal strafbaar worden gesteld. Bhikharie vindt het eigenlijk belachelijk dat wat normaal is in een gezonde organisatie strafbaar moet worden gesteld om straffeloosheid bij corruptie en diefstal te voorkomen. Hiervoor zal geen ruimte meer zijn, benadrukt hij.
Doorwerking strafbaarstellingWat aan de top gebeurt, sijpelt door naar beneden, merkt Bhikharie op. Dit is de reden dat de samenleving gelooft dat corruptie niet te bestrijden is en dat politici onbetrouwbaar zijn. Deze denkwijze, dit paradigma, heeft begrijpelijkerwijs de samenleving gedemoraliseerd. Het nieuwe, verheffende politiek-bestuurlijke systeem van de PVP zal dit proces onherroepelijk keren. “Bovendien zullen hierdoor zeker ook andere mensen politieke ambities krijgen en nastreven. Want je weet nu wat niet meer kan,” zegt de PVP-voorzitter.
Dienstauto’s en bewakingEen van de aspecten die zeker ook aangepakt zal worden, is dat er geen dienstauto’s meer voor ministers beschikbaar zullen zijn en ook geen bewaking door de overheid. “Als ze het nodig achten, moeten ze het zelf betalen,” zegt Bhikharie. Hij licht toe dat een kwart van het politiekorps nu bewaking doet, terwijl dit beter voor de algemene veiligheid kan worden ingezet. “Trouwens, waarvoor ben je bang als je eerlijk bent? Een rein geweten vreest geen angst, toch?” aldus Bhikharie.
Oude verdorven ordeBhikharie geeft aan dat geen enkele van de oude, verouderde politieke partijen de standpunten van de PVP met betrekking tot de 54 concrete acties geloofwaardig kan adopteren. Al deze politieke partijen hebben namelijk het tegenovergestelde gedaan of toegelaten en doen dat nog steeds. In feite kunnen ze geen positieve voornemens aan het electoraat voorhouden, want 50 jaar slecht bestuur en het structureel in stand houden van het oude verdorven politiek-bestuurlijke systeem hebben de mentaliteit daaromheen gevormd, wat geestelijk moeilijk losgelaten kan worden, zegt Bhikharie.
“Vele van deze partijen lijken dan ook meer op bejaardencentra, waarvan de bewoners nog steeds politieke ambities koesteren, gevangen in het oude verdorven systeem,” stelt Bhikharie. Volgens hem kun je van hen geen nieuwe ideeën verwachten.
De PVP-actiepunten vormen ook een basis voor mogelijke samenwerking met andere politieke partijen. Dat geldt ook voor de Amazone Partij Suriname (APS), waarmee een samenwerking is aangegaan, zegt Bhikharie.
- Politieke partijen tonen grote belangstelling voor informat…..
- EEN VERSTOORD MACHTSSPEL!..
- WEST-SURINAME ONTWIKKELINGSPLAN..
- OW-minister belooft weg Jenny-Henar aan te pakken..
- Museale instellingen worden versterkt..
- Ex-Aboper Joraisa Pokie kiest voor A20..
- CIA: covid-19 ‘waarschijnlijk’ afkomstig uit Chinees labora…..
- NDP-ECONOMIE: OORSPRONKELIJKE WOND DIE BLIJFT ONTSTEKEN..
- Colombia weigert Amerikaanse vliegtuigen met migranten..
- Gered..
- Guyana-basketbalcoach: ‘We’re going to win tonight from Sur…..
- Ananasbedrijf krijgt schenking voor verhoging productie..
- Vijandige alliantie of gebroken dromen..
- SURINAME HEEFT GROEIPOTENTIE DANKZIJ OLIE & GAS..
- WELKE HOOP IS ER VOOR BIZA?..
- Minister ROS praat met Bond ABP ROS..
- Bedrijfsleven en EAS bespreken de toekomst van de energiese…..
- Serie-inbreker gearresteerd: verdachte vast na meerdere die…..
- Nieuwe politieke cultuur..
- Regering schendt betalingsafspraken met CBvS..
- ILO en VSB evalueren Decent Work Country Programme..