Roy Bhikharie, voorzitter van de Progressief Verheffende Partij (PVP), reageert met verbazing en ongeloof op de aanwezigheid van APS-voorzitter Dylon King bij de massale 100K+ manifestatie en de viering van 35 jaar ABOP. Volgens Bhikharie wekt dit de indruk dat de Amazone Partij Suriname (APS) onder de vlag van ABOP de verkiezingen zal ingaan.
“Ja, ik schrik van deze informatie. We hadden een mondelinge afspraak dat we gezamenlijk zouden bekijken welke partij de meeste RR- en DNA-leden had. Onder die vlag zouden we meedoen aan de verkiezingen,” aldus Bhikharie.
Hij stelt dat hij de kwestie nog bevestigd had aan King afgelopen zaterdag, omdat Bhikharie niet beschikbaar was voor een meeting. “Hij stuurde toen goedkeurende icoontjes,” zegt de PVP-voorzitter. Hij merkt op dat het PVP- en APS-logo samen al overal werd gepost.
Tijdens de manifestatie heeft de APS haar felicitaties overgebracht aan ABOP-voorzitter en vicepresident Ronnie Brunswijk. Namens APS werd Brunswijk een ruiker overhandigd. “Wi festeri ABOP,” riep een vertegenwoordiger van APS, waarna hij meerdere malen de naam van de partij scandeerde. Daarbij sprak hij uit dat Brunswijk de volgende president van Suriname zou worden. Brunswijk op zijn beurt erkende de aanwezigheid van King bij de manifestatie en bedankte hem voor zijn komst.
Bhikharie benadrukt dat de bestuursleden van APS aanvankelijk hadden ingestemd met een totaal andere ethiek en politieke visie, waarbij samenwerking met de gevestigde politiek werd uitgesloten.
Op de vraag of hij zich bedrogen voelt en dit als opportunisme ziet, antwoordt Bhikharie: “Ik ben een mysticus, dus mijn uitgangspunt is: wat God doet, is welgedaan. Objectief gezien is het opportunisme, uitgaande van de afspraken die we hadden. Maar ik heb nog niets vernomen van hen.”
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..
- VS neemt opnieuw vliegtuig van Venezolaanse president Madur…..
- Siverinus Waldi Bruinhart (68) Amsterdam 4-2-2025..
- VS neemt weer Venezolaans regeringstoestel in beslag..