In Wanica is er onrust ontstaan over de plannen voor het opzetten van een industrieel goudverwerkingsbedrijf midden tussen woningen, een kinderopvang en een polikliniek. Bewoners vrezen dat de komst van Gold Grams N.V., hun gezondheid in gevaar kan brengen door mogelijke kwikemissies. Kwik is een giftige stof die ernstige gevolgen kan hebben voor kinderen, ouderen en andere kwetsbare groepen. Als de huidige lucht al te hoge kwikwaarden kent, kan extra uitstoot alleen maar schadelijker zijn.
Wat de situatie extra problematisch maakt, is het gebrek aan communicatie en inspraak. De buurtbewoners hebben nooit persoonlijk contact gehad met de initiatiefnemers en moesten hun informatie over het project via de media en een ingehuurd consultancybureau verkrijgen. Voor een project dat zo dicht bij woningen komt, is directe betrokkenheid van bewoners essentieel. Het onderzoek dat de Nationale Milieuautoriteit (NMA) heeft laten uitvoeren, richtte zich vooral op werkpleknormen en niet op de leefomgeving van omwonenden. Daarmee wordt een cruciaal aspect van veiligheid genegeerd: dagelijks blootgestelde burgers zijn geen werknemers met beschermende uitrusting. Ondanks positieve resultaten op het gebied van werkpleknormen, blijft het risico op gezondheidsproblemen voor de buurt aanwezig, zeker op langere termijn.
Bij twijfel over mogelijke schadelijkheid, moet het voorzorgsprincipe altijd gelden. Het lijkt er nu op dat de overheid kiest voor technische argumenten in plaats van voor de gezondheid van de buurtbewoners. De NMA en de regering moeten duidelijk maken dat volksgezondheid en veiligheid boven commerciële belangen staan. Bewoners verdienen volledige transparantie, onafhankelijk onderzoek en een besluit dat hun leefomgeving en gezondheid daadwerkelijk beschermt.
The post BEWONERS IN REP EN ROER OVER GOUDVERWERKINGSBEDRIJF ..
- Suriname 2.0: Minister Baasaron schetst koers voor economie….
- Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk..
- Werkgroep ingesteld voor oplossen urgente kwesties luchtvaa…..
- Kunstenaar en kunstdocent Leon Siesa: ‘Ik waardeer wie ik b…..
- Adhin verwacht toelating van Santokhi tot DNA na reces..
- Amerikaanse oorlogsschepen kloppen aan bij Venezolaanse kus….
- Trump vormt nu belangrijkste obstakel voor Gaza-gijzelingsd….
- Zero tolerance met gaten in het net.
- Minister Ramsaran: “Nationaal Leger moet ook een maatschapp….
- Directoraat Volkscommunicatie meldt reeks wijzigingen op ‘g….
- Prijzen vrijdag 22 augustus 2025.
- Regering grijpt in: percelen Reeberg terug bij gedupeerden..
- Somohardjo: “Minister zal kwestie Reeberg 100 procent corri…..
- Dagblad Suriname, vrijdag 22 augustus 2025.
- Leerkrachten binnenland delen knelpunten met minister Curri…..
- Onderwijs werkt aan permanent draaiboek voor start schoolja…..
- Gepensioneerden SLM vestigen hoop op president..
- Toekomst Suriname ligt op het water..
- Ministerie van BiZa werkt aan finalisering beleidsplan..
- Ruimtes afdeling Dossiervorming Nationaal Archief gesloten …..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport biedt jongeren va…..