De vrees voor een nieuwe overstroming neemt opnieuw toe in de wijk Creola in het district Saramacca. Bewoners luiden de noodklok uit angst voor een herhaling van de verwoestende wateroverlast in 2022, toen het gebied zwaar werd getroffen door een springvloed. Daarbij gingen tal van woningen en bezittingen verloren.
“Als het deze week weer springtij wordt, lopen we gegarandeerd onder water,” zegt een verontruste bewoner. Volgens buurtbewoners functioneert het pompgemaal dat het overtollige water moet afvoeren, nog steeds niet naar behoren. Ondanks eerdere beloften van de autoriteiten is tot op heden geen structurele oplossing geboden.
Het ministerie van Openbare Werken laat weten dat er inmiddels een aanvang is gemaakt met herstelwerkzaamheden. Een machine is naar de locatie gestuurd en een ondernemer is aangetrokken om het herstelproject uit te voeren.
“We hopen dat het deze keer serieus wordt aangepakt,” aldus een bewoner. “Maar zolang het gemaal niet volledig werkt, blijven we in angst leven.”
De bewoners roepen de overheid op tot meer transparantie en een versnelde uitvoering van het hersteltraject.
- Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen …..
- Journalisten bundelen in ad-hoc collectief voor verslaggevi…..
- Uittreksel en nationaliteitsverklaring binnenkort gedigital…..
- Brunswijk bekritiseert OKB en wijst op politieke partijdigh…..
- Immigratiemaatregelen Suriname onder vuur na kritiek van au…..
- ‘Yogh’ Fontein Vaillantsplein ‘duurzaam hersteld’..
- Tonnen buitgemaakt bij woninginbraak..
- Succesvolle afronding Jeugd- en Zedentraining voor politiea…..
- RBTP houdt verdachte aan ter zake verduistering en oplichti…..
- Jehovah’s Getuigen houden speciale lezing en herdenking van…..
- MAS redt Guyanese vissers na twaalf uur op zee tijdens geva…..
- Dorpsbestuur Matta waardeert historische bijdrage gewezen d…..
- OPZ onderzoekt aangifte seksueel molest tegen politie-inspe…..
- Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen …..
- Ketura Margaret: ‘Ik verwacht dat we het lange seizoen goed…..
- Leerkrachten VOS zoeken oplossing bij vicepresident..
- Kip zonder kip? 1 april-grap van Sranan Fowru slaat aan..
- B E K E N D M A K I N G:..
- Milton Kensmil stelt functie als Hoofd PR van de politie te…..
- Biza-minister Landvreugd: TWK-wijziging Kiesregeling mogeli…..
- PVC en VLS doen niet mee aan DR- en RR-verkiezingen in Maro…..