Een bewoner van een flatwoning aan de Javaweg is op dinsdag 6 mei 2025 ternauwernood ontsnapt aan een woningbrand. Het vuur, dat vermoedelijk opzettelijk is aangestoken, ontstond op het achterbalkon van de woning, in een houten boekenkast.
ADVERTENTIE
De bewoonster, die samen met haar kleinkinderen in het pand woont, werd tijdig gealarmeerd door een vriend van haar kleindochter. De jongeman liep toevallig over het achtererf toen hij de vlammen opmerkte en greep onmiddellijk in. Dankzij zijn kordate optreden kon het vuur met water worden geblust, waarmee ernstige schade werd voorkomen.
Hoewel de kast en een deel van de balkonmuur brandschade opliepen, bleef verdere schade uit. De brandweer hoefde niet in te grijpen en er vielen geen gewonden.
Uit verklaringen blijkt dat er al enige tijd een juridische strijd gaande is rond het eigendom van de woning. De schoonzoon van de bewoonster, die aangifte heeft gedaan, vermoedt dat het vuur met opzet is aangestoken.
Volgens hem zou een familielid, die in dezelfde straat woont, eerder dreigementen hebben geuit om de woning in brand te steken, uit frustratie over een recente rechterlijke uitspraak in het geschil.
De politie is inmiddels geïnformeerd. De zaak wordt onderzocht, waarbij met name gekeken wordt naar het mogelijke opzettelijke karakter van de brand.
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..