Een bewoner van een flatwoning aan de Javaweg is op dinsdag 6 mei 2025 ternauwernood ontsnapt aan een woningbrand. Het vuur, dat vermoedelijk opzettelijk is aangestoken, ontstond op het achterbalkon van de woning, in een houten boekenkast.
ADVERTENTIE
De bewoonster, die samen met haar kleinkinderen in het pand woont, werd tijdig gealarmeerd door een vriend van haar kleindochter. De jongeman liep toevallig over het achtererf toen hij de vlammen opmerkte en greep onmiddellijk in. Dankzij zijn kordate optreden kon het vuur met water worden geblust, waarmee ernstige schade werd voorkomen.
Hoewel de kast en een deel van de balkonmuur brandschade opliepen, bleef verdere schade uit. De brandweer hoefde niet in te grijpen en er vielen geen gewonden.
Uit verklaringen blijkt dat er al enige tijd een juridische strijd gaande is rond het eigendom van de woning. De schoonzoon van de bewoonster, die aangifte heeft gedaan, vermoedt dat het vuur met opzet is aangestoken.
Volgens hem zou een familielid, die in dezelfde straat woont, eerder dreigementen hebben geuit om de woning in brand te steken, uit frustratie over een recente rechterlijke uitspraak in het geschil.
De politie is inmiddels geïnformeerd. De zaak wordt onderzocht, waarbij met name gekeken wordt naar het mogelijke opzettelijke karakter van de brand.
- President voert overleg met rijschoolhouders..
- Bedrijf uit Dubai presenteert zonne-energieproject aan pres…..
- Protest Stichting Lelydorp 2000 en omwonenden tegen bouw op…..
- Suriname zakt op persvrijheidsindex: zorgwekkende trend..
- ACM vraagt aandacht voor veiligheid journalisten en impact …..
- SVB-verkiezingen: De antwoorden zijn in de huidige SVB-stat…..
- Kiezers dom of politici dom?..
- “Geen reden tot zorg over verkiezingsorganisatie”..
- Markante Surinamers onderscheiden voor verdienstelijke bijd…..
- OKB informeert EU-waarnemers over verkiezingen..
- Kolkenzuiger ingezet bij Esther Stichting om verstoppingen …..
- Peruaans marineschip botst tegen olieplatform in de Amazone…..
- Boze en teleurgestelde medewerkers PCS smeken om salaris..
- Man aangehouden na ongewenste aanraking en diefstal..
- ‘Dit land heeft kundige mensen nodig, geen loze beloften of…..
- E-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-bewustwo…..
- SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter..
- Studententoelage verhoogd naar SRD1.000..
- Suriname gekelderd naar plek 32 op wereldranglijst persvrij…..
- Stemming en inhoud..
- Persvrijheid..