Aan de Meursweg in het district Para heeft zich dinsdagavond een incident voorgedaan waarbij een brandweerman door beveiligingspersoneel van president Chan Santokhi werd klemgereden, nadat hij de president zou hebben beledigd. Een van de beveiligingsmannen trok daarbij zelfs zijn wapen.
Het voorval deed zich voor terwijl de president bezig was met opnames voor het televisieprogramma Tap A Bankstel.
Tijdens een persconferentie verklaarde de president dat hij niet op de hoogte was van het incident en hierover nog geen informatie had ontvangen. “Ik heb dit helemaal niet meegekregen. Ik zal de informatie opvragen,” aldus Santokhi. Beelden van het voorval zijn inmiddels op sociale media verspreid.
Volgens verklaringen van het beveiligingspersoneel arriveerde een witgelakte Toyota Noah ter plaatse, bestuurd door een man die later brandweerman bleek te zijn. Hij zou denigrerende opmerkingen in de richting van de president hebben gemaakt, waaronder de uitlatingen: “Sa a ma pang pang man disi e du in Para” en “Dan u musu pur a kowlo man dyaso”.
De uitspraken werden gedaan op korte afstand van de locatie waar de president zich bevond. Ondanks instructies van de beveiliging om door te rijden, zou de brandweerman zijn uitlatingen hebben herhaald en met hoge snelheid zijn vertrokken richting de Indira Gandhiweg.
Op bevel van de hoofdbeveiliger werd het voertuig enkele honderden meters verder klemgereden. Volgens het beveiligingsrapport weigerde de bestuurder zijn legitimatie te tonen en uit te stappen. Tijdens een worsteling met een van de beveiligers raakte diens kleding beschadigd. De man gaf aan brandweerman te zijn en verklaarde dat zijn trui onderdeel uitmaakt van zijn uniform.
De beveiligingsmannen verklaarden dat zij een alcoholgeur bij de bestuurder opmerkten. Een tweede brandweerman, eveneens in uniform en aanwezig in het voertuig, verklaarde dat er alcohol was geconsumeerd in verband met het pensioen van een gewestelijke brandweercommandant.
Zowel de beveiligers als de brandweermannen begaven zich naar het politiebureau van Rijsdijk, waar aangifte werd gedaan wegens belediging van de president, op basis van artikel 325 van het Surinaams Wetboek van Strafrecht. De brandweerman deed op zijn beurt aangifte wegens onder meer vernieling van zijn uniform bij de aanhouding.
Het onderzoek naar het incident is in volle gang.
[embedded content]
- Zware regenval Nickerie is financiële klap voor rijstsecto…..
- President: ‘Hoogste leeftijdscategorie komt eerst aan bod b…..
- Suriname en OAS ondertekenen overeenkomst voor verkiezingsw…..
- NDP ADVERTORIAL..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Van t Hogerhuysstraat i.v.m. Repara…..
- Krachtige aardbeving treft Ecuador, gebouwen beschadigd..
- Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf gehuldigd als doorzetters..
- 33 Surinaamse artiesten in ‘Flourish – Suriname in Moti…..
- Camerabeelden leiden tot aanhouding overvallers Suribetshop..
- Drie politieke partijen hadden aangifte voor verduistering …..
- Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op …..
- ‘Rechtszaken brengen verkiezingen niet in gevaar’..
- KPS deelt veiligheidsinstructies met gezagdragers Tapanahon…..
- Van ’t Hogerhuysstraat tussen Slangenhoutstraat en Industri…..
- Niet vanzelfsprekend..
- Visser vermist na sprong uit boot na ruzie op zee..
- ECD heeft smokkelwaar vastgesteld in Wanica..
- Narcoticabrigade verbrandt drugs te Kraka..
- A20-voorzitter Reyme betreurt gebruik van term “niet knap…..
- Voorlopige hechtenis ex-vriend verlengd na tegenstrijdige v…..
- Een volk dat leert uit zijn fouten..