SERIEUS!? / Ivan Cairo
Het is verbazingwekkend om te zien hoe makkelijk we het werk van onze wetenschappers kunnen afserveren als waardeloos. Hun visie en standpunten worden zeer gewaardeerd wanneer ze die geven vanachter een wetenschappelijke microfoon, in ingezonden stukken in de media, tijdens discussieavonden en in praatprogramma’s. Houden ze op basis van hun deskundigheid een opiniepeiling over het stemgedrag van de kiezers, vinden we deze zelfde mensen plotseling waardeloos en zijn ze beunhazen, wanneer de uitslag van hun peiling niet in ons voordeel blijkt te zijn. De boodschapper van het slechte nieuws moet dood.
In andere landen weten politici precies wat ze moeten doen met de uitkomsten van peilingen. Hier spoelen de mensen die ermee aan de slag moeten gaan die door het toilet. In de media doen ze allerlei denigrerende uitspraken over het wetenschappelijke werk van de ‘peilers’, terwijl zij zelf nooit een universiteitscampus hebben betreden, laat staan weten hoe aselecte peilingen worden gehouden. Met nog iets meer dan twee maanden te gaan naar de verkiezingen is het veelzeggend dat volgens de Menke/Schalkwijk-peiling tien zetels voor het grijpen liggen.
“Zoals ik het zie zal Suriname op 25 mei aanstaande weer tégen iets stemmen en niet vóór iets”
Is er een duidelijk alternatief dat ze zou kunnen pakken? Dat betwijfel ik. Wat we op het politieke veld zien is veel van hetzelfde oude. Dezelfde gezichten, soms van partij verwisseld, en wat nieuwelingen die zich nog niet hebben geprofileerd.
Zoals ik het zie zal Suriname op 25 mei aanstaande weer tégen iets stemmen en niet vóór iets. Hoe erg de aderlating bij de huidige coalitiepartijen zal zijn, zal blijken op 26 mei. Wat in ieder geval nu al als een paal boven water staat, is dat we na de verkiezingen een andere minister van Buitenlandse Zaken krijgen. Dat is ook het enige dat nu al zeker is.
Nu de campagnes in volle gang zijn, hebben sommige onderdelen meer weg van een smeer dan verkiezingscampagne. Het inhoudelijk bespreken van issues door partijen of kandidaten zien we op een enkeling na nauwelijks gebeuren, maar aan de andere kant worden we doodgegooid met oude koeien uit de sloot en lijken die uit de kast komen vallen. Vraag maar aan Kadensi. Kandidaten dienen te beseffen dat in het digitale tijdperk waarin we nu leven, met de click van een muis (bijna) je hele leven op straat ligt.
ivancairo@yahoo.com
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..