President Chan Santokhi heeft op maandag 7 juli 2025 overleg gevoerd met de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). De bespreking vond plaats op het Kabinet van de President, in aanwezigheid van minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).
Tijdens het overleg werd uitvoerig stilgestaan bij de aanhoudende uitdagingen waarmee de Surinaamse radio- en televisiesector de afgelopen jaren is geconfronteerd. Volgens VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed gaat het onder meer om de economische terugval sinds 2015, de ontwrichtende impact van de covid-19-pandemie en de nasleep van het IMF-hervormingsprogramma. Deze factoren hebben geleid tot forse inkomstendaling, terwijl vaste lasten als personeelskosten en energierekeningen onveranderd hoog bleven.
Foto: Kabinet van de President
Betalingsachterstanden sector breed probleemEen van de hoofdonderwerpen van het gesprek betrof de aanzienlijke betalingsachterstanden van bedrijven in de sector. Veel van deze ondernemingen kampen met schulden voor spectrumgebruik, inspectiekosten en vergunningsgelden. Lall Mohamed gaf aan dat zonder overheidsondersteuning de sector waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. “We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang,” verklaarde hij.
Rentevrije aflossing en kwijtscheldingAls resultaat van het overleg is een betalingsregeling overeengekomen. Deze houdt in dat bedrijven hun schulden gespreid mogen aflossen, zonder rente. Daarnaast worden sommige schulden die specifiek tijdens de covid-periode zijn ontstaan, deels kwijtgescholden.
Foto: Kabinet van de President
Verder zijn voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen die voor een bepaalde termijn van kracht zullen zijn. Over zes maanden volgt een evaluatie met de nieuwe regering.
Beleidscontinuïteit gewaarborgdPresident Santokhi sprak zijn tevredenheid uit over de uitkomst van het overleg en prees de inzet van de VRTS, de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS) en het ministerie van TCT. Hij onderstreepte het belang van beleidscontinuïteit en structurele opvolging. “Deze regeling zorgt niet alleen voor verlichting, maar ook voor stabiliteit in de mediasector,” aldus de president.
Foto: Kabinet van de President
De afspraken zullen worden besproken in de komende vergadering van de regeringsraadvergadering.
Foto: Kabinet van de President
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..
- Plantagebestuur krijgt beheer over Carolinabrug..
- Verkiezingsuitslag bindend verklaard: weg vrij voor regerin…..
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..