President Chan Santokhi heeft op maandag 7 juli 2025 overleg gevoerd met de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). De bespreking vond plaats op het Kabinet van de President, in aanwezigheid van minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).
Tijdens het overleg werd uitvoerig stilgestaan bij de aanhoudende uitdagingen waarmee de Surinaamse radio- en televisiesector de afgelopen jaren is geconfronteerd. Volgens VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed gaat het onder meer om de economische terugval sinds 2015, de ontwrichtende impact van de covid-19-pandemie en de nasleep van het IMF-hervormingsprogramma. Deze factoren hebben geleid tot forse inkomstendaling, terwijl vaste lasten als personeelskosten en energierekeningen onveranderd hoog bleven.
Foto: Kabinet van de President
Betalingsachterstanden sector breed probleemEen van de hoofdonderwerpen van het gesprek betrof de aanzienlijke betalingsachterstanden van bedrijven in de sector. Veel van deze ondernemingen kampen met schulden voor spectrumgebruik, inspectiekosten en vergunningsgelden. Lall Mohamed gaf aan dat zonder overheidsondersteuning de sector waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. “We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang,” verklaarde hij.
Rentevrije aflossing en kwijtscheldingAls resultaat van het overleg is een betalingsregeling overeengekomen. Deze houdt in dat bedrijven hun schulden gespreid mogen aflossen, zonder rente. Daarnaast worden sommige schulden die specifiek tijdens de covid-periode zijn ontstaan, deels kwijtgescholden.
Foto: Kabinet van de President
Verder zijn voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen die voor een bepaalde termijn van kracht zullen zijn. Over zes maanden volgt een evaluatie met de nieuwe regering.
Beleidscontinuïteit gewaarborgdPresident Santokhi sprak zijn tevredenheid uit over de uitkomst van het overleg en prees de inzet van de VRTS, de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS) en het ministerie van TCT. Hij onderstreepte het belang van beleidscontinuïteit en structurele opvolging. “Deze regeling zorgt niet alleen voor verlichting, maar ook voor stabiliteit in de mediasector,” aldus de president.
Foto: Kabinet van de President
De afspraken zullen worden besproken in de komende vergadering van de regeringsraadvergadering.
Foto: Kabinet van de President
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases..
- Chan Choenni bundelt 150 jaar Hindostaanse geschiedenis in …..
- Nieuwe raketaanval vanuit Iran ondanks wapenstilstand: Isra…..
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..