President Chan Santokhi heeft op maandag 7 juli 2025 overleg gevoerd met de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). De bespreking vond plaats op het Kabinet van de President, in aanwezigheid van minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).
Tijdens het overleg werd uitvoerig stilgestaan bij de aanhoudende uitdagingen waarmee de Surinaamse radio- en televisiesector de afgelopen jaren is geconfronteerd. Volgens VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed gaat het onder meer om de economische terugval sinds 2015, de ontwrichtende impact van de covid-19-pandemie en de nasleep van het IMF-hervormingsprogramma. Deze factoren hebben geleid tot forse inkomstendaling, terwijl vaste lasten als personeelskosten en energierekeningen onveranderd hoog bleven.
Foto: Kabinet van de President
Betalingsachterstanden sector breed probleemEen van de hoofdonderwerpen van het gesprek betrof de aanzienlijke betalingsachterstanden van bedrijven in de sector. Veel van deze ondernemingen kampen met schulden voor spectrumgebruik, inspectiekosten en vergunningsgelden. Lall Mohamed gaf aan dat zonder overheidsondersteuning de sector waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. “We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang,” verklaarde hij.
Rentevrije aflossing en kwijtscheldingAls resultaat van het overleg is een betalingsregeling overeengekomen. Deze houdt in dat bedrijven hun schulden gespreid mogen aflossen, zonder rente. Daarnaast worden sommige schulden die specifiek tijdens de covid-periode zijn ontstaan, deels kwijtgescholden.
Foto: Kabinet van de President
Verder zijn voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen die voor een bepaalde termijn van kracht zullen zijn. Over zes maanden volgt een evaluatie met de nieuwe regering.
Beleidscontinuïteit gewaarborgdPresident Santokhi sprak zijn tevredenheid uit over de uitkomst van het overleg en prees de inzet van de VRTS, de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS) en het ministerie van TCT. Hij onderstreepte het belang van beleidscontinuïteit en structurele opvolging. “Deze regeling zorgt niet alleen voor verlichting, maar ook voor stabiliteit in de mediasector,” aldus de president.
Foto: Kabinet van de President
De afspraken zullen worden besproken in de komende vergadering van de regeringsraadvergadering.
Foto: Kabinet van de President
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart..
- Landgenoten nemen massaal afscheid van overleden DNA-lid Pa…..
- Wegomleggingen in verband met vergadering DNA..
- Twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van gascili…..
- Hakrinbank presenteert sterke jaarresultaten en groeiperspe…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en het verberg…..
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..