PARAMARIBO — Veel radio- en televisiebedrijven kampen volgens Anwar Lall Mohamed, voorzitter van de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS), met achterstanden in de betaling van spectrum-, inspectie- en vergunningsgelden. Tijdens wat de Communicatiedienst Suriname (CDS) beschrijft als “constructief overleg” is maandag op het kabinet van de president overeengekomen dat er een betalingsregeling wordt getroffen, waarbij de bedrijven hun achterstanden gespreid mogen aflossen, zonder rente.
Verder is bepaald dat bepaalde schulden die tijdens de Covid-19-pandemie zijn ontstaan deels worden kwijtgescholden. Bovendien zijn er voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen, die voor een bepaalde termijn zullen gelden. Over zes maanden zal dit onderwerp opnieuw worden besproken met de nieuwe regering, meldt de CDS dinsdag in een persbericht.
“We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang”VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed
Ingrijpen regering
Volgens Lall Mohamed spelen bepaalde uitdagingen – hij noemde de economische verslechtering sinds 2015, de Covid-19-pandemie en de effecten van het IMF-programma – al jaren. Deze omstandigheden hebben, gaf hij aan, geleid tot een ernstige inkomstendaling bij radio- en televisiebedrijven, terwijl de vaste lasten, zoals personeelskosten en stroomrekeningen, doorliepen.
Lall Mohamed zei dat de sector zonder tussenkomst van de overheid waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. “We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang”, aldus de VRTS-voorzitter.
President Chandrikapersad Santokhi benadrukte het belang van beleidscontinuïteit en structurele opvolging. Deze kwestie zal tijdens de vergadering van de regeringsraad deze week nader worden besproken. Het staatshoofd toonde zich volgens de CDS tevreden over het bereikte resultaat en prees de inzet van zowel de VRTS als de Telecommunicatie Autoriteit Suriname en het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme.
Vanuit links: Anwar Lall Mohamed, Enjela Kamperveen, Charles Vervuurt, Gerrit Barron van de VRTS hadden maandag overleg met president Chandrikapersad Santokhi. [: kabinet van de president]
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..
- Suriname versterkt klimaatpartnerschappen op Expo Osaka 202…..
- Simons bevestigt: Brunswijk wordt vicevoorzitter DNA..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..
- Amoksi handelt buiten bevorderingsregels om — korpsleiding …..
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..