PARAMARIBO — Veel radio- en televisiebedrijven kampen volgens Anwar Lall Mohamed, voorzitter van de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS), met achterstanden in de betaling van spectrum-, inspectie- en vergunningsgelden. Tijdens wat de Communicatiedienst Suriname (CDS) beschrijft als “constructief overleg” is maandag op het kabinet van de president overeengekomen dat er een betalingsregeling wordt getroffen, waarbij de bedrijven hun achterstanden gespreid mogen aflossen, zonder rente.
Verder is bepaald dat bepaalde schulden die tijdens de Covid-19-pandemie zijn ontstaan deels worden kwijtgescholden. Bovendien zijn er voorlopige afspraken gemaakt over kostprijsberekeningen, die voor een bepaalde termijn zullen gelden. Over zes maanden zal dit onderwerp opnieuw worden besproken met de nieuwe regering, meldt de CDS dinsdag in een persbericht.
“We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang”VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed
Ingrijpen regering
Volgens Lall Mohamed spelen bepaalde uitdagingen – hij noemde de economische verslechtering sinds 2015, de Covid-19-pandemie en de effecten van het IMF-programma – al jaren. Deze omstandigheden hebben, gaf hij aan, geleid tot een ernstige inkomstendaling bij radio- en televisiebedrijven, terwijl de vaste lasten, zoals personeelskosten en stroomrekeningen, doorliepen.
Lall Mohamed zei dat de sector zonder tussenkomst van de overheid waarschijnlijk een dieptepunt niet had kunnen vermijden. “We zijn blij dat we in deze periode van twee jaar tot een aantal concrete resultaten zijn gekomen, waardoor de sector is bespaard van ondergang”, aldus de VRTS-voorzitter.
President Chandrikapersad Santokhi benadrukte het belang van beleidscontinuïteit en structurele opvolging. Deze kwestie zal tijdens de vergadering van de regeringsraad deze week nader worden besproken. Het staatshoofd toonde zich volgens de CDS tevreden over het bereikte resultaat en prees de inzet van zowel de VRTS als de Telecommunicatie Autoriteit Suriname en het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme.
Vanuit links: Anwar Lall Mohamed, Enjela Kamperveen, Charles Vervuurt, Gerrit Barron van de VRTS hadden maandag overleg met president Chandrikapersad Santokhi. [: kabinet van de president]
- Ook vandaag zon en onweersbuien..
- Staatsolie investeert US 1,8 miljoen dollar in ‘selfservice…..
- Lange celstraffen voor tweetal om dodelijk smokkeldrama in …..
- Juluis Cornelis Gambier (64) Amsterdam 22-6-2025..
- Guillermo Herbert Borveld (50) Spijkenisse 25-6-2025..
- Het kleurrijke Suriname..
- PSA aanvraag middels nieuw en verbeterd systeem..
- Amoksi ontkent politieke motieven achter politiebevordering…..
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens mu…..
- Basis politie wordt uiteghold en ligt op zijn gehad; juspol…..
- Isaacs bij 130 jaar KPS: ‘Dat we nog niet zijn waar we moet…..
- Afreximbank: Suriname moet investeren in handel met Afrika..
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee ve…..
- Man breekt ruiten na verlies van bezittingen, politie grijp…..
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettow…..
- NCCR noteert landelijk slachtoffers van wateroverlast..
- Dertig jaar geëist voor moord en begraving van echtgenote..
- PAHO/WHO ondersteunt Suriname bij training Tabakswet-handha…..
- Man (66) overlijdt bij dodelijk verkeersongeval met vrachtw…..
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Brand aan de Mirandastraat..