Amerikaanse dollarbiljetten met kleine beschadigingen blijven volledig geldig en bruikbaar in Suriname. Dat benadrukt de Surinaamse Bankiersvereniging (SBV) in een verklaring waarin klanten worden gerustgesteld over het gebruik van dollars met lichte vlekken, scheurtjes of aantekeningen.
Volgens de SBV zijn deze biljetten internationaal gewoon geaccepteerd en behouden zij hun waarde. “Ze zijn echt, veilig en geldig,” aldus de bankiers. Toch merken de aangesloten banken dat sommige klanten deze biljetten liever vermijden of zelfs direct terugbrengen. Dat leidt tot onnodige verwarring en ongemakken aan de balie.
De SBV roept zowel klanten als bedrijven op om beschadigde biljetten niet te weigeren. Alle biljetten die door de banken zijn uitgegeven, voldoen aan de geldende normen. “U kunt ze zonder problemen gebruiken bij betalingen,” stelt de vereniging. De banken blijven onderling samenwerken om deze situatie in goede banen te leiden en het vertrouwen in de geldomloop te behouden.
The post ‘Beschadigde USD nog steeds geldig in Suriname’ ..
- NDP: Ied Ul-Adha roept op tot herstel, rechtvaardigheid en …..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt wederom hulpgoederen..
- EINDE RUSLAND TIJDPERK NPS..
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporao…..
- Broer gaat zus met houwer achter na; broer ingesloten..
- Nieuw bestuur autorally klub gaat voor innovatie..
- Gajadien: uiteindelijke verkiezingsresultaten rustig afwach…..
- Geestesvader bubblingparties in Nederland is niet meer..
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht..
- Kwetsbaar opstellen..
- Hassankhan: “NDP maakte volop gebruik van digitale verslagl…..
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap..
- Presidentskandidaat Simons spreekt met partijen over priori…..
- ABOP wenst gemeenschap gezegende Eid-ul-Adha toe..
- WWF-Guianas lanceert drie bosprojecten in Suriname met EU-s…..
- Demissionair..
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..