De partij voor Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) heeft tijdens een recente bijeenkomst met politieke partijen die een nieuwe regering willen vormen, nadrukkelijk aandacht gevraagd voor de situatie van hosselende jongeren in Suriname. De partij benadrukte dat jeugd, criminaliteit en informaliteit moeten worden gezien als een urgente crisis die directe actie vereist.
Raymond Landveld, voorzitter van de Adviesraad van de BEP, lichtte toe dat veel jongeren zich momenteel bezighouden met hosselen, vaak vanuit kwetsbare of armoedige situaties. Volgens Landveld zou deze ‘hossel’ omgevormd kunnen worden tot een serieuze business, mits jongeren de juiste kennis en ondersteuning krijgen.
“Het is belangrijk dat jongeren niet alleen leren voor productieve arbeid via het beroepsonderwijs, maar dat ondernemerschap aan deze vaardigheden wordt toegevoegd,” aldus Landveld in een gesprek met Suriname suriname. Hij stelde dat jongeren ook de capaciteit moeten ontwikkelen om productiever en kwalitatiever te worden en dat zij toegang moeten krijgen tot financiële instellingen en banken om hun ondernemingen te kunnen laten groeien.
Landveld pleit daarom voor een urgentieprogramma en een speciaal fonds dat deze jongeren ondersteunt, zodat zij in staat worden gesteld om grotere hoeveelheden te produceren en hun inkomen boven de armoedegrens te tillen. Volgens hem is het essentieel dat ze marketingvaardigheden leren, inzicht krijgen in de consumentenvraag en weten hoe zij de kwaliteit van hun producten kunnen verbeteren.
“Door jongeren op deze manier te begeleiden en te financieren, kunnen we hen helpen om van hun hossel een duurzame business te maken, wat uiteindelijk ook bijdraagt aan het bestrijden van armoede in ons land,” concludeerde Landveld.
De BEP roept de nieuwe regering op om jeugd, criminaliteit en informaliteit als urgente prioriteiten op te nemen in het regeerakkoord, met speciale aandacht voor de ondersteuning van jongeren die momenteel in de informele economie actief zijn.
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..