Wat zich zondagavond op de Marowijnerivier heeft afgespeeld, is een tragedie die Marowijne diep heeft getroffen. In een verklaring spreekt BEP Marowijne haar medeleven uit met de slachtoffers en hun families. “In Marowijne voelen we elkaars pijn, want wij zijn één familie. Wanneer één dorp huilt, huilt de hele regio mee. Het verdriet is intens, de onzekerheid ondraaglijk en het gemis onbeschrijflijk.”
Het noodlottige ongeval, waarbij meerdere dorpen in rouw zijn gedompeld, heeft families verscheurd en velen in onzekerheid achtergelaten over het lot van hun dierbaren. In deze momenten van verdriet en angst toont de regio haar ware kracht: saamhorigheid. “We huilen samen, bidden samen, en hopen samen.”
De partij spreekt haar diepe waardering uit voor de inzet van de hulpdiensten uit zowel Suriname als Frans-Guyana, en voor de dorpsbewoners die met gevaar voor eigen leven meewerken aan de reddings- en zoekacties. “Jullie toewijding is een tastbaar bewijs dat medemenselijkheid nog altijd de kracht van Marowijne is.”
De BEP roept in het licht van deze tragedie op tot blijvende aandacht voor de veiligheid op de binnenwateren. “Te vaak gaan er mensenlevens verloren op waterwegen die voor velen dagelijks van levensbelang zijn. Het is tijd dat veiligheid op deze routes structureel prioriteit krijgt.”
De partij wenst de overlevenden een spoedig herstel toe en staat stil bij het verlies van dierbaren. “Moge de overledenen in vrede rusten. En moge de getroffen families kracht vinden in de armen van de gemeenschap die met hen meeleeft.
- Internationaal maritiem seminar gestart bij MAS..
- Troefcallkampioen Kampoe naar Nederland..
- Update: ontzielde lichamen van de vier vermiste slachtoffer…..
- CASAS: “EU-besluit is extra stimulans voor luchtvaartverbet…..
- *Surinam Airways tijdelijk uitgesloten van EU-luchtruim**..
- Kolossale Saharastofwolk trekt over Cariben..
- Surinaamse ontwerpers en modellen tonen talent..
- Camerabeelden tonen gewelddadige roofoverval te Mon Plaisir..
- Atompai: ‘We moeten niet herhalen wat afgelopen vijf jaar i…..
- Door CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen tijdeli…..
- Opheffen van het ministerie van Arbeid is gebrek aan bewust…..
- Lijk vierde vermiste passagier bootongeluk geborgen..
- Surinam Airways mag voorlopig niet naar de EU vliegen..
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..
- Anne-marie Helena Tijndal..
- VSB: ‘Nieuwe regering moet snel aan de slag met goed bestuu…..