Tekst en beeld
PARAMARIBO — “Onze ontwikkelingsvisie is duidelijk, onze boodschap is helder en inspirerend. Dus we vragen aan het Surinaamse volk om ons in de gelegenheid te stellen om een bijdrage te leveren aan de duurzame ontwikkeling van land en volk.” Dit zei Ronny Asabina, voorzitter van de partij voor Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), zaterdagochtend na registratie bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De stukken van zijn organisatie waren compleet.
De partij is nog bezig gesprekken te voeren met onder meer maatschappelijke organisaties, maar Asabina onderstreept dat BEP alleen de verkiezingen ingaat. “We gaan met opgeheven hoofd naar de verkiezingen. Het is nu tijd om de campagne op te voeren”, aldus de voorzitter.
“We moeten afstappen van patronage politiek, waarbij alles draait om de president”BEP-voorzitter Ronny Asabina
Ondervoorzitter Edgar Dikan voegde er veelbetekenend aan toe: “We zijn heilig ervan overtuigd dat we zetels gaan halen. We hebben zeven verkiezingen achterelkaar zetels gehaald ondanks problemen die we hebben gehad.” Hij denkt dat het gewijzigde kiesstelsel in het voordeel van de BEP zal uitpakken.
Wijziging bestuurscultuur
De partij maakt zich volgens Asabina voornamelijk sterk om een betere regionale politiek. “We moeten afstappen van patronage politiek, waarbij alles draait om de president. We moeten naar een andere bestuurscultuur, waarbij de macht dichterbij het volk komt. Wij zijn een partij die gaan voor versterking van lokaal bestuur.”
De voorzitter zegt dat 25 DNA-kandidaten intussen al zijn goedgekeurd door de structuren van de partij. Hij wordt de lijsttrekker. De rest van de kandidaten wordt in de komende tijd geselecteerd door de algemene ledenvergadering als hoogste orgaan binnen de BEP.
De stukken van de BEP, ingediend door de hoofdbestuursleden Justina Eduards en Paul Misdjan, waren compleet.
- EEN LAND ZONDER MEDISCHE ZEEP: HOE DIEP ZIJN WE GEZONKEN?..
- Serena Essed: “Wijziging kiesstelsel historische doorbraak …..
- Het Surinaams eten… a switi…..
- Kabinet President: Geen sprake van blokkade Ashiana-salaris…..
- Kabinet President ontkent berichten over brandstof binnenla…..
- CHINA IS WATCHING US..
- RUIM 100 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN..
- “ABOP maakt presidentskandidaat pas na verkiezingen beken…..
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden..
- EBS..
- Een nieuwe weg voorwaarts: de visie van Maya Parbhoe op een…..
- President feliciteert echtpaar met 80-jarig huwelijk..
- Symposium benadrukt belang Nieuw Burgerlijk Wetboek van Sur…..
- Regering versoepelt hypotheekvoorwaarden: Meer Surinamers a…..
- Stop de ghetto-discussie, begin met werken..
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..