Tekst en beeld
PARAMARIBO — “Onze ontwikkelingsvisie is duidelijk, onze boodschap is helder en inspirerend. Dus we vragen aan het Surinaamse volk om ons in de gelegenheid te stellen om een bijdrage te leveren aan de duurzame ontwikkeling van land en volk.” Dit zei Ronny Asabina, voorzitter van de partij voor Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), zaterdagochtend na registratie bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De stukken van zijn organisatie waren compleet.
De partij is nog bezig gesprekken te voeren met onder meer maatschappelijke organisaties, maar Asabina onderstreept dat BEP alleen de verkiezingen ingaat. “We gaan met opgeheven hoofd naar de verkiezingen. Het is nu tijd om de campagne op te voeren”, aldus de voorzitter.
“We moeten afstappen van patronage politiek, waarbij alles draait om de president”BEP-voorzitter Ronny Asabina
Ondervoorzitter Edgar Dikan voegde er veelbetekenend aan toe: “We zijn heilig ervan overtuigd dat we zetels gaan halen. We hebben zeven verkiezingen achterelkaar zetels gehaald ondanks problemen die we hebben gehad.” Hij denkt dat het gewijzigde kiesstelsel in het voordeel van de BEP zal uitpakken.
Wijziging bestuurscultuur
De partij maakt zich volgens Asabina voornamelijk sterk om een betere regionale politiek. “We moeten afstappen van patronage politiek, waarbij alles draait om de president. We moeten naar een andere bestuurscultuur, waarbij de macht dichterbij het volk komt. Wij zijn een partij die gaan voor versterking van lokaal bestuur.”
De voorzitter zegt dat 25 DNA-kandidaten intussen al zijn goedgekeurd door de structuren van de partij. Hij wordt de lijsttrekker. De rest van de kandidaten wordt in de komende tijd geselecteerd door de algemene ledenvergadering als hoogste orgaan binnen de BEP.
De stukken van de BEP, ingediend door de hoofdbestuursleden Justina Eduards en Paul Misdjan, waren compleet.
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..
- Ruim 80.000 US-dollar verkwanseld..