De politieke partij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) wil dat de burgemeesters in de districten voortaan door de lokale bevolking worden gekozen. Dit standpunt is opgenomen in het verkiezingsprogramma van de partij, zo verklaarde BEP-woordvoerder Edgar Dikan in het programma Magazine 4.
Volgens Dikan wil de partij hiermee de rol van de districtscommissaris vervangen en het decentralisatieproces versterken. De gekozen burgemeester zou niet alleen het bestuur over het district krijgen, maar ook de taken van de districtscommissaris overnemen.
Daarnaast pleit de partij voor het houden van tussentijdse verkiezingen voor burgemeesters, evenals voor leden van de ressorts- en districtsraad. Dit model zou vergelijkbaar zijn met de ‘mid-term’ verkiezingen in de Verenigde Staten.
Ondertussen werkt de BEP aan de afronding van haar kandidatenlijst, die op 25 maart wordt ingediend. Tijdens een manifestatie in Kasabaholo zal de partij haar kandidaten presenteren aan de samenleving. “De nieuwe BEP kijkt naar alle bevolkingsgroepen in het land,” aldus Dikan.
- Nieuwe premier Canada belooft een snelle overgang..
- SPA tevreden met plek kandidatenlijst NPS..
- Auto inbreker moet anderhalf jaar de bak in..
- Families Woedend Over Gebrek aan Scrutiny in PPE-deal...
- VS-leger operationaliseert hypersonische raketten..
- Column: Ondanks haat en nijd gekroond tot OAS-secretaris-ge…..
- Aviankoi: men vraagt dat de president weer naar Moengo komt..
- ‘Frank Essed was een edel mens’..
- VLS vist in vijver van de VHP..
- SPA en DRS werken samen met NPS voor een beter Suriname..
- Inaugurele speech Ramdin in OAS: Regionale eenheid vergrote…..
- Man schiet op twee personen in Nickerie en wordt weken late…..
- Man betrapt bij poging om drugs cellenhuis in te smokkelen …..
- India Versterkt Grensverdediging met Swathi-radars..
- President bezoekt Al-Ichsaan in Commewijne..
- ‘Houtsmokkelaars krijgen door staking nu vrij spel’..
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..