Een delegatie van de partij voor Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) heeft in het afgelopen weekend een bezoek gebracht aan Nickerie, waar zij onder meer heeft gepleit voor burgerparticipatie en fiscale decentralisatie. Op zaterdag 10 mei was er een meet the people activiteit in en rondom de markt en het Brasaplein.
ADVERTENTIE
Ook was er een vergadering met de plaatselijke structuren. Aangegeven is dat Suriname dringend een nieuwe koers moet kiezen aangezien. Voorzitter Asabina benadrukte dat de BEP gelooft in de kracht en potentie van het land alsook de energie, toewijding en creativiteit van het volk.
De BEP kiest voor een samenleving waar sociale cohesie een belangrijk fundament is. Hij legde de nadruk op het bevorderen van sociale en regionale gelijkheid en zelfstandigheid.
Gebieden, districten en regio’s waaronder het platteland mogen geen gezicht meer zijn van een armzalig en onzeker uitzichtloos bestaan. Dit betekent dat ongeplande en gedwongen verstedelijking, welke aan de basis ligt van het ontstaan van achterstandsbuurten, in de volksmond meer bekend als ghetto’s, tot het verleden moeten gaan behoren.
Hiertoe dient afstand te worden gedaan van de huidige bestuursvorm, -stijl en –cultuur die zich kenmerken door centralisatie, machtsconcentratie, patronage en afhankelijkheid. In de plaats daarvan kiest de BEP voor versterking van lokaal bestuur en burgerparticipatie. Daarom zal de bestuurlijke, financiële en fiscale decentralisatie de komende regeerperiode vorm en inhoud moeten krijgen.
Districten en regio’s moeten hun eigen budget hebben, hun burgermoeder of –vader kiezen, alsmede een sterk en verantwoord districtsparlement, dat halverwege een regeerperiode gekozen wordt moet zichtbaar zijn. Districtsbewoners moeten hun bevlogenheid, doortastendheid, betrokkenheid, creativiteit en potenties kunnen inzetten ten behoeve van de ontwikkeling van hun woonomgeving.
Asabina gaf aan dat de belastingmoraal in Suriname heel laag is, zodanig dat belasting betalen eerder en meer gezien wordt als last in plaats van een bijdrage aan het maatschappelijk welzijn. De partij pleit voor een eerlijk, geloofwaardig, vereenvoudigd en concurrerend belastingstelsel en –systeem. Lastenverlichting en terugdringen van belastingontduiking en –ontwijking moeten tot de prioriteiten van het fiscaal beleid gaan behoren.
Het volk moet beseffen en beleven dat haar inspanningen en belastingen zich uitbetalen in de vorm van nieuwe en betere wegen, kwaliteitsvol onderwijs, betaalbare en goede gezondheidszorg, gegarandeerde veiligheid, fatsoenlijk inkomen, gezond ondernemersklimaat en sociale zekerheid. “Waar je woont mag niet jouw straf of lot zijn, maar jouw trots, jouw lust en leven”, aldus de BEP.
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..
- Bij verkiezingsnederlaag gaat Santokhi niet meer in het par…..
- Gelegenheid heeft de dief gemaakt: ‘Groot aantal’ schooltas…..
- Simons over overheid als werkverschaffing: “Dat gaan we nie…..
- Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzit…..
- VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen..
- Duo ingesloten na stelen oudijzer..
- NPS voert campagne met focus op corruptiebestrijding en duu…..
- AWJ en SURVAM bespreken knelpunten bij bedrijfsongevallenve…..
- ABOP-lijstduwer vindt dat Surinamers in Nederland ook stemr…..
- Verdachte kappartij voortvluchtig..
- Whisky dief in verzekering gesteld..
- Geen kaas gegeten van politiek, maar wel stemming maken?..
- Regering streeft naar verbetering beleid energiesector..
- Goerdat weerspreekt beschuldigingen Ramadhin..
- Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’..
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal..
- Twee gewonden na ruzies over (gestolen) goud..
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..