De partij voor Broederschap en Eenheid in Politiek (BEP) feliciteert de gemeenschap, en in het bijzonder Albert Ramdin, met zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) voor de ambtsperiode 2025-2030. Deze benoeming markeert een historische mijlpaal, aangezien Ramdin de eerste persoon uit Suriname en de Caricom-regio is die deze prestigieuze positie bekleedt.
BEP spreekt haar trots uit over de erkenning die hij vanuit het Amerikaanse halfrond heeft ontvangen voor zijn toewijding en leiderschap. De partij benadrukt dat zij vertrouwt op Ramdin’s invloed om zich in te zetten voor de uitvoering van belangrijke uitspraken van het Inter-Amerikaans Hof voor de Rechten van de Mens, als een hoofdorgaan van de OAS.
BEP wijst op drie cruciale vonnissen die nog steeds wachten op volledige uitvoering:1. Moiwana Gemeente (2005) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de rechten van de Moiwana-gemeente te herstellen en passende compensatie en herstelmaatregelen te treffen.2. Saamaka Volk (2007) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de collectieve landrechten van het Saamaka-volk wettelijk te erkennen en hen actief te betrekken bij besluiten over natuurlijke hulpbronnen op hun traditionele gronden op basis van het principe van “free, prior and informed consent.”3. Kaliña en Lokono Volkeren (2015) – Het Hof verplichtte Suriname om de traditionele gebieden van de Kaliña- en Lokono-volkeren juridisch te erkennen, te beschermen en te respecteren.
De BEP uit haar bezorgdheid dat Suriname momenteel het enige land in de regio is dat geen erkenning heeft gegeven aan de collectieve grondenrechten van inheemse en tribale volkeren. In dit kader moedigt de partij Ramdin aan om zijn invloed binnen de OAS aan te wenden om de Surinaamse regering te overtuigen van de urgentie en het belang van de uitvoering van deze uitspraken.
BEP benadrukt haar volledige steun en solidariteit met Ramdin’s pogingen om deze kwesties binnen de OAS tot prioriteit te maken.
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..