De partij voor Broederschap en Eenheid in Politiek (BEP) feliciteert de gemeenschap, en in het bijzonder Albert Ramdin, met zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) voor de ambtsperiode 2025-2030. Deze benoeming markeert een historische mijlpaal, aangezien Ramdin de eerste persoon uit Suriname en de Caricom-regio is die deze prestigieuze positie bekleedt.
BEP spreekt haar trots uit over de erkenning die hij vanuit het Amerikaanse halfrond heeft ontvangen voor zijn toewijding en leiderschap. De partij benadrukt dat zij vertrouwt op Ramdin’s invloed om zich in te zetten voor de uitvoering van belangrijke uitspraken van het Inter-Amerikaans Hof voor de Rechten van de Mens, als een hoofdorgaan van de OAS.
BEP wijst op drie cruciale vonnissen die nog steeds wachten op volledige uitvoering:1. Moiwana Gemeente (2005) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de rechten van de Moiwana-gemeente te herstellen en passende compensatie en herstelmaatregelen te treffen.2. Saamaka Volk (2007) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de collectieve landrechten van het Saamaka-volk wettelijk te erkennen en hen actief te betrekken bij besluiten over natuurlijke hulpbronnen op hun traditionele gronden op basis van het principe van “free, prior and informed consent.”3. Kaliña en Lokono Volkeren (2015) – Het Hof verplichtte Suriname om de traditionele gebieden van de Kaliña- en Lokono-volkeren juridisch te erkennen, te beschermen en te respecteren.
De BEP uit haar bezorgdheid dat Suriname momenteel het enige land in de regio is dat geen erkenning heeft gegeven aan de collectieve grondenrechten van inheemse en tribale volkeren. In dit kader moedigt de partij Ramdin aan om zijn invloed binnen de OAS aan te wenden om de Surinaamse regering te overtuigen van de urgentie en het belang van de uitvoering van deze uitspraken.
BEP benadrukt haar volledige steun en solidariteit met Ramdin’s pogingen om deze kwesties binnen de OAS tot prioriteit te maken.
- ‘Versterking Krijgsraad essentieel voor rechtsstaat’..
- Su Aid haalt bijna SRD 5 miljoen op voor Nationale Bloedban…..
- Door wanbeleid moet Staat consulaat medewerker ruim €110.00…..
- ECD verwijdert en vernietigt vervallen en beschadigde produ…..
- Nieuwe zakelijke kansen voor Suriname na Indiase fact-findi…..
- Vingerwijzing tussen EBS en Financiën; meningsverschil over…..
- SVV 1-captain Pawiroredjo: ‘We moeten Yelyco niet onderscha…..
- Trump dreigt Rusland met sancties totdat er vrede is geslot…..
- Herwaardering voor authentieke houten huizen..
- Strijd tegen drugs en illegale visserij: Suriname en partne…..
- Mohamed verliest vergunning om schepen te exploiteren..
- Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’..
- De industrialisatiepolitiek van SU..
- Diorama over slavernij officieel geopend op plantage Freder…..
- Santokhi reikt meer dan 160 grondbeschikkingen uit te Weg n…..
- Wayne Telgt niet meer beschikbaar voor kandidatenlijst..
- mr. Lesley H. R. Rodgers..
- SPA uit OPTSU; voert gesprekken met politieke partijen..
- Suriname op koers voor topfunctie OAS..
- ‘Kandidering combinatielijst wél breekpunt voor SPA’..
- Weer dodelijk huiselijk drama: twee fatale incidenten in éé…..