De partij voor Broederschap en Eenheid in Politiek (BEP) feliciteert de gemeenschap, en in het bijzonder Albert Ramdin, met zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) voor de ambtsperiode 2025-2030. Deze benoeming markeert een historische mijlpaal, aangezien Ramdin de eerste persoon uit Suriname en de Caricom-regio is die deze prestigieuze positie bekleedt.
BEP spreekt haar trots uit over de erkenning die hij vanuit het Amerikaanse halfrond heeft ontvangen voor zijn toewijding en leiderschap. De partij benadrukt dat zij vertrouwt op Ramdin’s invloed om zich in te zetten voor de uitvoering van belangrijke uitspraken van het Inter-Amerikaans Hof voor de Rechten van de Mens, als een hoofdorgaan van de OAS.
BEP wijst op drie cruciale vonnissen die nog steeds wachten op volledige uitvoering:1. Moiwana Gemeente (2005) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de rechten van de Moiwana-gemeente te herstellen en passende compensatie en herstelmaatregelen te treffen.2. Saamaka Volk (2007) – Het Hof heeft Suriname opgedragen de collectieve landrechten van het Saamaka-volk wettelijk te erkennen en hen actief te betrekken bij besluiten over natuurlijke hulpbronnen op hun traditionele gronden op basis van het principe van “free, prior and informed consent.”3. Kaliña en Lokono Volkeren (2015) – Het Hof verplichtte Suriname om de traditionele gebieden van de Kaliña- en Lokono-volkeren juridisch te erkennen, te beschermen en te respecteren.
De BEP uit haar bezorgdheid dat Suriname momenteel het enige land in de regio is dat geen erkenning heeft gegeven aan de collectieve grondenrechten van inheemse en tribale volkeren. In dit kader moedigt de partij Ramdin aan om zijn invloed binnen de OAS aan te wenden om de Surinaamse regering te overtuigen van de urgentie en het belang van de uitvoering van deze uitspraken.
BEP benadrukt haar volledige steun en solidariteit met Ramdin’s pogingen om deze kwesties binnen de OAS tot prioriteit te maken.
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..
- Grassalco en Volksgezondheid tekenen overeenkomst..