“Mi lob wan mooi stevig debat yere.” Met deze woorden benadrukte Ashwin Adhin, beoogd voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), dat hij geen conflict mijdt zolang het debat inhoudelijk en feitelijk blijft. Adhin gaf in het programma Bakana Tori op LIM FM een voorproefje van wat het parlement de komende vijf jaar onder zijn leiding kan verwachten.
Zondag krijgt Suriname een nieuw parlement, en Adhin lijkt zich alvast te positioneren als een voorzitter die duidelijkheid, structuur en zuiverheid wil aanbrengen in de debatten. “Ik ben niet gecharmeerd van slappe discussies. Als iedereen mij alleen maar naar de mond praat, bereik je geen verbetering. Ik moet geprikkeld worden,” aldus de oud-vicepresident.
Adhin zal een stevige oppositie dan ook niet schuwen. Wel waarschuwt hij dat ongefundeerde uitspraken en leugens in de vergaderzaal geen plaats zullen hebben. “De voorzitter kan geen discussie aangaan met een lid van het parlement, maar ik heb wel de hamer,” zei hij met klem.
Als voorbeeld haalde hij aan hoe de huidige regering volgens hem jarenlang heeft beweerd dat de kasreserve is gestolen, iets wat volgens Adhin aantoonbaar onjuist is. Zulke beweringen zullen onder zijn voorzitterschap onherroepelijk worden verboden. “Het volk mag geen leugens voorgeschoteld krijgen,” benadrukte hij.
Tot slot noemde Adhin enkele oud-parlementariërs die hem hebben geïnspireerd: Otmar Rodgers, Frank Playfair en Jiwan Sital. “Deze mannen hadden zoveel kwaliteit. Ze hebben hun werk subliem gedaan,” aldus de beoogde assembleevoorzitter.
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..
- Advocaten betwisten drugs dropping door Colombianen..
- Suriname treft Panama, El Salvador en Guatemala in laatste …..
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..
- Surinaams-Javaans medicinaal erfgoed kan bijdragen aan nati…..
- OM eist zware straffen in omvangrijke drugszaak..
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent …..
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..