“Mi lob wan mooi stevig debat yere.” Met deze woorden benadrukte Ashwin Adhin, beoogd voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), dat hij geen conflict mijdt zolang het debat inhoudelijk en feitelijk blijft. Adhin gaf in het programma Bakana Tori op LIM FM een voorproefje van wat het parlement de komende vijf jaar onder zijn leiding kan verwachten.
Zondag krijgt Suriname een nieuw parlement, en Adhin lijkt zich alvast te positioneren als een voorzitter die duidelijkheid, structuur en zuiverheid wil aanbrengen in de debatten. “Ik ben niet gecharmeerd van slappe discussies. Als iedereen mij alleen maar naar de mond praat, bereik je geen verbetering. Ik moet geprikkeld worden,” aldus de oud-vicepresident.
Adhin zal een stevige oppositie dan ook niet schuwen. Wel waarschuwt hij dat ongefundeerde uitspraken en leugens in de vergaderzaal geen plaats zullen hebben. “De voorzitter kan geen discussie aangaan met een lid van het parlement, maar ik heb wel de hamer,” zei hij met klem.
Als voorbeeld haalde hij aan hoe de huidige regering volgens hem jarenlang heeft beweerd dat de kasreserve is gestolen, iets wat volgens Adhin aantoonbaar onjuist is. Zulke beweringen zullen onder zijn voorzitterschap onherroepelijk worden verboden. “Het volk mag geen leugens voorgeschoteld krijgen,” benadrukte hij.
Tot slot noemde Adhin enkele oud-parlementariërs die hem hebben geïnspireerd: Otmar Rodgers, Frank Playfair en Jiwan Sital. “Deze mannen hadden zoveel kwaliteit. Ze hebben hun werk subliem gedaan,” aldus de beoogde assembleevoorzitter.
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?..
- Simons bedankt Para voor buitengewone inzet..
- Nieuwe single Byciel Watsaam weer verrassend..
- Vandalisten vernielen speeltoestellen Brasaplein..
- Ramdin houdt eerste OAS-vergadering in Antigua en Barbuda..
- Esajas: ‘SRD geen stabiele rekeneenheid meer’..
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..
- Diefstal Johan Adolf Pengel-luchthaven opgelost..