PARAMARIBO — Na sinds 2021 werkzaamheden in de functie te hebben uitgevoerd, is Shanta Mahadew officieel beëdigd als advocaat-generaal bij het Hof van Justitie (HvJ). Als advocaat-generaal zal ze een centrale rol vervullen binnen het Openbaar Ministerie (OM), waarbij onder leiding van de procureur-generaal effectiever richting kan worden gegeven aan de interne organisatie en de uitvoering van de kerntaken van het OM.
In het presidentieel paleis werd donderdag duidelijk gemaakt dat de benoeming van Mahadew een belangrijke stap is in het versterken van de democratische rechtstaat en de rechterlijke macht. De advocaat-generaal noemde de toenemende complexiteit en verruwing van criminaliteit een grote uitdaging, maar sprak haar vertrouwen uit in de kracht van het interne team om daar effectief mee om te gaan. Haar ruime ervaring in het vervolgingswerk vormt een solide basis om deze verantwoordelijkheid te dragen, stelde ze.ADVERTISEMENT
“Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren”President Santokhi
Santokhi benadrukte het belang van zowel rechtsversterking als criminaliteitsbestrijding en legde ook het verband tussen veiligheid en ontwikkeling. “Successen in de aanpak van criminaliteit dragen ertoe bij dat de veiligheid toeneemt en eenieder in ons geliefd land dat ook kan ervaren, hetgeen ons investeringsklimaat bevordert.”
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- Santokhi wenst niet onder druk gezet te worden..
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien..
- Raïssa van Varsseveld gaat voor verhoging van de producties…..
- Kiezers verdeeld over Trump na eerste 100 dagen tweede term…..
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd..
- OKB lanceert vernieuwde website..
- Onafhankelijk Kiesbureau lanceert nieuwe website voor meer …..
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart..
- Somohardjo: “President wil kapitaal beschermen”..
- Surinames grondstoffenluchtkasteel: Terugkerende ‘American …..