Tekst en beel Samuel Wens
SIPALIWINI — “Het zal binnenkort niet meer mogelijk zijn voor vliegtuigen om gebruik te maken van de diverse vliegvelden in het binnenland om te landen en op te stijgen,” vreest Hendry Jozefzoon, hoofd van de dienst Luchtvaartterreinen (Lvt). De meeste landingsbanen zijn overwoekerd met hoog onkruid, vanwege een gebrek aan financiële middelen bij de Lvt, die het beheer voert over de vliegvelden en ressorteert onder het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).ADVERTISEMENT
Door het ontbreken van voldoende budget worden de gebouwen of ‘stations’ op de vliegvelden — waarin stationchefs moeten wonen en werken — niet aangepakt, terwijl deze dringend toe zijn aan reparatie. “Het gebouw op vliegveld Laduani in Boven-Suriname is al langer dan een jaar ingestort. Ik ben het echt moe om steeds weer van de leiding van het ministerie te horen dat er geen geld is op de begroting,” zegt een geïrriteerde Jozefzoon.ADVERTISEMENT
“Op elk van deze vliegvelden is slechts één medewerker te werk gesteld”
Hij zegt verder dat medewerkers op de vliegvelden in het binnenland moeten werken met kapotte maaimachines, zonder brandstof en zonder gereedschap. “Ze kunnen alleen maar toekijken hoe de vliegvelden langzaam overwoekerd raken,” stelt Jozefzoon. Volgens hem is het vliegveld van Laduani inmiddels gesloten en door de natuur overgenomen. De Medische Zending en vakantieoorden in de omgeving maakten geregeld gebruik van dit vliegveld voor het vervoer van patiënten en toeristen.
Het hoofd van de dienst vreest ook voor het voortbestaan van de vliegvelden in Palemeu, Nieuw Jacob Kondre en Pusugrunu. Op elk van deze vliegvelden is slechts één medewerker te werk gesteld. “Het werk op een vliegveld is te veel voor één persoon,” benadrukt hij.
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..
- Man mishandelt buurman met bezemsteel..
- Normen en waarden in de politiek..
- ‘Met de Royaltyies voor Iedereen bent u nu eindelijk onafha…..
- Levensverwachting is geen richtlijn voor overheidssteun..
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..
- Debat of druktest..
- Nieuw praktijkcentrum Brokopondo officieel opgeleverd..
- Goerdat ontkent beschuldigingen..
- Politie grijpt in bij seksueel misbruik minderjarige in Apo…..
- Suriname, een marionettentheater..
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger..
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- 21-jarige bromfietser te Brownsweg overlijdt na eenzijdig o…..