Een groep eerstejaarsstudenten van de opleiding Communicatie aan Hogeschool Howest in België heeft een creatieve afstudeerpresentatie afgerond, gericht op het bevorderen van toerisme naar Suriname. Deze presentatie vond plaats op maandag 16 juni 2025.
De opleiding valt onder de begeleiding van lector Timothy Kong, die zelf van Surinaamse afkomst is. Hij begeleidde het traject intensief met praktijkgerichte sessies en interactieve workshops. Zijn achtergrond in digitale marketing en zijn persoonlijke band met Suriname gaven het project extra diepgang en betrokkenheid. Volgens Kong was het bijzonder inspirerend om met studenten te werken aan een campagne voor een land dat hem na aan het hart ligt.
De studenten hebben gewerkt aan concepten voor een social media-campagne die Suriname als toeristische bestemming op de kaart moet zetten. Het project beperkte zich tot het ontwikkelen van ideeën, maar bood tegelijkertijd een unieke kennismaking met het land. Op vrijdag 1 augustus 2025 hebben de studenten de uitslag gehad over de beste sociale media-campagnes.
De eerste kennismaking tussen Hogeschool Howest en ambassadeur Gilbêrt van Lierop heeft ruim een jaar geleden plaatsgehad op directieniveau. Zes maanden later keerde hij terug om een lezing te verzorgen aan de studenten, die toen voor het eerst hoorden over Suriname en haar toeristische troeven. Zijn lezing vormde het startsein voor het communicatieproject, waarbij studenten op zoek zijn gegaan naar originele invalshoeken om het land aantrekkelijk te maken voor een Belgisch publiek.
Naast de betrokkenheid van de ambassadeur bij het onderwijsproject heeft hij zich ook ingezet om de samenwerking tussen Hogeschool Howest en Surinaamse hogescholen te stimuleren. “Deze internationale verbindingen bieden op termijn mogelijkheden voor bredere kennisuitwisseling en academische samenwerking”, benadrukte ambassadeur van Lierop.
Hij gaf verder aan dat de studenten zeer trots zijn op hun bijdrage en op de erkenning die zij voor hun werk hebben gehad. Er zijn daarnaast bestaande verbindingen tussen Howest en Suriname. Zo zijn er onder andere studenten uit andere opleidingen zoals ergotherapie en toegepaste gezondheidswetenschappen die momenteel stage lopen in Suriname.
De afstudeerpresentatie onderstreept het belang van internationale uitwisseling binnen het hoger onderwijs en laat zien hoe creatieve ideeën jonge studenten kunnen verbinden met onbekende, maar veelbelovende bestemmingen zoals Suriname.
- Internetcrisis op Studentencampus Campus Village .
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..