1. Israël keurt groot nederzettingenplan op de Westelijke Jordaanoever goed
De extreemrechtse Israëlische minister van Financiën, Bezalel Smotrich, heeft de herstart aangekondigd van de bouw in het lang vertraagde E1-gebied nabij Maale Adumim, met een voorstel voor 3.401 nieuwe woningen. De stap – bedoeld om het idee van een Palestijnse staat “te begraven” – stuit op internationale veroordeling. Critici waarschuwen dat dit de levensvatbaarheid van een tweestatenoplossing ernstig ondermijnt. (reuters.com)
2. Trump–Poetin-top in Alaska op komst
In aanloop naar de top in Alaska zullen de Amerikaanse president Trump en de Russische president Poetin naar verwachting directe gesprekken voeren. Volgens het Kremlin zijn er geen plannen om documenten te ondertekenen. Trump toonde zich optimistisch over een mogelijke deal. Europese bondgenoten en de Oekraïense president Zelensky volgen de ontwikkelingen nauwlettend, vooral met betrekking tot veiligheidsgaranties en diplomatieke uitkomsten. (news.sky.com)
3. Aankomst Mossad-chef in Doha wijst op mogelijke herstart Gaza-onderhandelingen
Een vliegtuig gelinkt aan Mossad-directeur David Barnea landde in Doha, wat speculatie aanwakkert over hervatting van indirecte wapenstilstandsonderhandelingen met Hamas en Egyptische functionarissen in Caïro. Qatar lijkt opnieuw een rol te kunnen spelen in diplomatieke doorbraken rond Gaza. (ynetnews.com)
4. Dodelijke overstromingen in Indiaas bestuurd Kashmir
Hevige, plotselinge regenval in het door India bestuurde Kashmir heeft geleid tot zeker 34 doden en meer dan 200 vermisten door zware overstromingen. Hulpdiensten zijn volop bezig met reddingsoperaties. (reuters.com)
5. Europa overweegt naamrechten voor Olympische Spelen
Europa bespreekt baanbrekende plannen in de sportwereld, waaronder de verkoop van naamrechten voor locaties van de Olympische Spelen van Los Angeles 2028. (aljazeera.com)
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..
- Bond SBB in actie: ‘Er wordt niet naar ons geluisterd’..
- Iwan Glenn Sandel..
- VS jaagt op Haïtiaanse bendeleider ‘Barbecue’: 5 miljoen do…..
- Voorlopige hechtenis Kromosoeto verlengd na uitstel SPSB-za…..
- Bond SBB legt werk neer uit onvrede..
- Hoge loonkosten en rentelasten drukken op begroting 2025..
- IJdele hoop..
- SAO en SIVIS bespreken stand van zaken met onderminister Ja…..
- Ouders bezorgd: “Onze kinderen slapen niet, de eindexamenre…..
- MAS waardeert leerlingen..