De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving heeft op 11 augustus een constructief overleg gevoerd met directeur drs. Rakesh Gajadhar Sukul en het adviseursteam van de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid.
Centraal stond de voortgang van wetgeving binnen de gezondheidszorg. De commissie presenteerde onder meer de stand van zaken rond de Wet Beroepen Individuele Gezondheidszorg (BIG), aangepast aan de Surinaamse context. Deze kwaliteitswet heeft als doel het niveau van de zorgverlening te bewaken en zorgvragers te beschermen tegen onzorgvuldig handelen. Het ministerie zal toezicht houden op de naleving, waardoor ons land voldoet aan internationale verdragen waaraan het zich heeft verbonden.
Daarnaast werd gesproken over de voorbereidingen voor de opleiding huisartsgeneeskunde aan de Faculteit der Medische Wetenschappen (FMeW).
De partijen kwamen overeen om vervolgstappen te zetten die nodig zijn voor de implementatie van de nieuwe wetgeving. Dit zal leiden tot een betere regulering van de sector en verdere professionalisering van de zorg.
De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving bestaat uit drs. Louise Akrum-Jong A Kiem (FMeW), drs. Maltie Mohan-Algoe (FMeW), mr. Jenny Karmin (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), mr. Raghni Ramdien (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), mr. dr. Muriel Poepon (AdeKUS) en mr. Ervinsa Santokhi-Karijadrana (MinJusPol).
The post Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie overlegt met Volksgezondheid ..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….