Ondergetekenden, buurtbewoners en andere belanghebbenden van het Drambrandersgracht pompgemaal, eisen dringende actie en duidelijkheid over de renovatie van dit pompgemaal. Zij willen dat de regering, in deze het ministerie van Openbare Werken (OW), nieuwe pompen spoedig installeert, het gemaal renoveert, een open communicatie voert met de burgerij over vorderingen en de waterlast-problematiek als hoogste prioriteit stelt.
In een petitie schrijven de burgers dat het pompgemaal een cruciale rol speelt in het beschermen van Paramaribo – vanaf Welgelegen via het Eerste Rijwegproject tot aan de Drambrandersgracht – tegen overstromingen. Zonder dit gemaal lopen nu al duizenden woningen en commerciële panden gevaar. De huidige situatie is onacceptabel en heeft significante negatieve consequenties op het gebied van veiligheid, leefbaarheid en hygiene bij wateroverlast.
Er zijn meerdere gesprekken gevoerd met de minister van Openbare Werken en zijn team, maar ondanks desondanks is er nog steeds geen duidelijkheid over de levering en installatie van nieuwe pompen. “Dit gebrek aan transparantie is zorgwekkend, vooral nu andere gemalen hun pompen al hebben geïnstalleerd”, staat in de petitie. De buurt heeft verschillende projecten zelf uitgevoerd zoals het huren van pompen en het schoonmaken van straatputten alsmede een deel van de gracht langs de Margarethahalaan met een graafmachine van gras, onkruid en modder ontdaan.
In de petitie wordt de overheid opgeroepen tot de volgende acties:
1. Versnel de levering en installatie van de nieuwe pompen.2. Versnel de renovatie en afronding van noodzakelijke verbeteringen aan het gemaal.3. Geef duidelijke en regelmatige updates over de voortgang.4. Versterk de communicatie en samenwerking tussen overheid en lokale gemeenschap.5. Stel de wateroverlast problematiek op de hoogste prioriteit, vooral voor kwetsbare groepen zoals ouderen en kinderen.
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..
- Opmerkelijk scenario: Elon Musk koopt Suriname voor US$ 500…..
- Suriname en Guyana spelen cruciale rol in wereldwijde olie-…..
- DA’91: Respect burgerrechten essentieel voor eerlijke…..
- VSB en Afreximbank bekijken mogelijkheden samenwerking..
- Personeel Ramcharan’s Slijterij: “We voelen ons niet meer v…..
- Ramdin roept diaspora op te investeren in Suriname..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Parmessar eist transparantie en herziening wetsvoorstel NV …..
- Persconferentie over voedselschenkingsprogramma India..
- Kit-Ling’s vierde expo ‘The Myth of El Dorado’-serie met de…..
- Veel regen in de ochtend en middag..
- Kuldipsingh ziet gezamenlijke groei tussen internationale- …..
- Meteodienst: Kortdurende, zware regenbuien niet uitgesloten..
- Vermist vliegtuig met tien inzittenden gevonden in Alaska: …..
- Ellie Dana Goodett-Wolfjager (75) Rotterdam 4-2-2025..
- Freddy Johannes Julius Rechards (88) Rotterdam, 1-2-2025..
- Landen beloven ‘onwrikbare’ steun voor ICC..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur ontvangt hoge Surinaa…..
- STVS-directeur dringt aan op onderzoek naar overheidssubsid…..
- UFC-vechters beamen verfdamp-klachten ‘Bigi Boy’..