Na vier werkdagen is de begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen. Oppositie en coalitie hebben hun zegen hieraan gegeven, omdat de regering anders aan het eind van deze maand geen geld zou hebben om uit te geven.
NDP-fractieleider Rabin Parmessar stelde dat politieke verschillen aan de kant gelaten moeten worden wanneer het belang van het land dat vereist. Dat is precies wat moest gebeuren. Volgens hem heeft de economie diverse uitdagingen, waardoor de financiën niet voor het oprapen liggen. Als voorzitter van de vaste commissie Financiën is hij blij met de inzet van het parlement en stelt hij voor dat de commissie nauw samenwerkt met de minister van Financiën en Planning om zaken goed te leiden. De middelen die de staat toebehoren, komen niet voldoende binnen.
VHP-fractieleider Asis Gajadien gaf aan dat meewerken aan de goedkeuring noodzakelijk was, omdat zaken als lonen en salarissen anders ook in gevaar zouden komen. Ook mogen sociale voorzieningen richting de samenleving niet in gevaar komen. De partij heeft het belang ingezien en heeft de regering opgeroepen om een dusdanig beleid te voeren dat geen inflatoire werking op de economie zal hebben. Volgens hem zal de regering waakzaam moeten zijn en er tegelijkertijd voor moeten zorgen dat er een toename van inkomsten komt.
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..