Parlementsvoorzitter Marinus Bee wil dat de president verantwoording aflegt over de perikelen rond minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (BIZA). Hij is momenteel in opspraak vanwege een perceel te Blauwgrond dat jaren geleden werd gekocht door het Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) voor meer dan SRD 1 miljoen; zo onthulde De Ware Tijd. Een stichting waar Landvreugd voorzitter van is, kreeg dit perceel echter via het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) toegewezen.
Dinsdag heeft Landvreugd gepoogd om dit bespreekbaar te maken in het parlement. ‘Vanuit uw college is ook aangegeven dat ik uw college zou moeten informeren over mijn integriteit…..’. En nog voordat hij zijn zin kon afmaken, werd de bewindsman onderbroken door Bee, die zei een andere werkwijze te hebben. ‘Ik ben in communicatie met de vicepresident gisteren, ik zal zo aanstonds met de president praten daarover omdat ik een consequente lijn hou. Met betrekking tot dat van de onderminister van GBB, heb ik nog geen informatie van de president, dus ik wacht dat moment af’, aldus de woorden van Bee.
Hierdoor heeft Landvreugd, die hierover steeds heeft volstaan met verklaringen in de media, niet meer gereageerd op de vragen over zijn integriteit. Bee zei er geen nut in de te zien dat Landvreugd over zichzelf praat in het parlement. De president is verantwoording verschuldigt aan de voorzitter van De Nationale Assemblée. ‘Dus ik ga u bedanken voor dit moment’, klonk het.
Aan het begin van de vergadering wilde PL-parlementariër Evert Karto dit onderwerp bespreekbaar maken, maar werd tot twee keer toe afgeremd door Bee. Eerst zei Karto de berichtgeving in de media gevolgd te hebben, waarna Bee meteen zei dat media niet geciteerd worden. Toen Karto zijn vraag wilde afmaken, werd hij wederom onderbroken door Bee omdat ‘dat nu niet aan de orde zou zijn’. Hij werd bedankt door de parlementsvoorzitter.
- Nieuwe Trucking Center verbetert logistiek in Suriname..
- Particulieren moeten binnenkort meer betalen voor vuil dump…..
- Patiëntenplatform dringt aan op uitvoering Plan Gezondheids…..
- Regering treft structurele maatregelen voor aanpak hardnekk…..
- Trucking Center Havenbeheer wordt veilige en georganiseerde…..
- Defensie heeft 100 militairen onderscheiden voor 10 en 15 j…..
- Frankrijk wil bijdrage leveren in toekomst van Suriname..
- Slechte weersvoorspelling kan van invloed zijn op vliegverk…..
- Inflatie vorig jaar 10,1%..
- Vids schrijft ‘zwijgende’ president Santokhi opnieuw aan ov…..
- Het verleden dichtbij..
- Wang: aanpak sluiting supermarkten door kassasysteem oneerl…..
- Persrechter Alida Johanns: ‘NPS was prematuur’..
- Acuut 30 MW stroom nodig om voorziening te blijven garander…..
- Colombia vraagt Venezuela om hulp tegen gewapende bendes..
- SAO slaat bruggen tussen talent en werkgelegenheid..
- Honderd militairen onderscheiden voor trouwe Dienst..
- Noodsituatie Weg naar Zee..
- Openbare discussie over nieuw kiesstelsel..
- 2024 telde 78 verkeersdoden en 3244 verkeersslachtoffers..
- Presidentiële werkgroep schenkt bloeddrukmeters aan Huize A…..