Marinus Bee, parlementsvoorzitter heeft gisteren zijn bezorgdheid geuit over de gang van zaken rond de voorbereidingen van de verkiezingen. De wettelijke terinzagelegging van de kiezerslijsten kan tot 12 februari 2025 gebeuren , maar er is tot nu toe geen aanvang daarmee gemaakt in het binnenland. “ We praten over wettelijke terinzagelegging, gekoppeld aan een bepaalde periode, het moet landelijk geschieden, dat is een serieus probleem,” aldus Bee. De binnenlandbewoners zijn tot nu toe niet in de gelegenheid gesteld hun gegevens op de kiezerslijst te controleren.
Vervolgens brachten de binnenlandbewoners dit onder de aandacht van de voorzitter, die erop moet toezien, dat de wetten worden nageleefd. Bee deed verder een oproep aan het Openbaar Kies Bureau (OKB) ervoor te zorgen dat dit zo snel mogelijk wordt opgelost. “ In principe is de regering nu in overtreding, ze werkt buiten de wet als ministerie of als regering die de verkiezingen organiseert,” aldus Bee.
De voorzitter kreeg bijval van alle fracties in het parlement; de fractieleiders vinden dat de binnenlandbewoners wederom niet dezelfde kansen hebben als mensen in Paramaribo en de kustvlakte.
Steven Mac Andrew, minister van Arbeid, Werkgelegheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft namens de regering aangegeven, dat hij minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken heeft gevraagd om naar het parlement te komen om hierover uitleg te geven.
The post Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’ ..
- Suriname verstevigt justitiële samenwerking met Curaçao..
- Familieleden Pikin Saron-zaak diep teleurgesteld..
- Guyana zet Corantijnbrug op nationale begroting..
- 20 havenmedewerkers getraind door MAS en US Coast Guard..
- BIBIS organiseert Diaspora Summit..
- Fel maar gebalanceerd debat in DNA over terugroepen overlop…..
- Pikin Saron-zaak: veroordeelden gaan in hoger beroep..
- Villa Zapakara biedt speciale rondleiding voor leerlingen L…..
- Veel zon vandaag met af en toe een wolkenveld..
- Caricom en Havana verwelkomen schrapping van Cuba van Ameri…..
- MAS en US Coast Guard trainen havenmedewerkers in ISPS-code..
- Meteodienst: Plaatselijke lichte buien kustgebied en binnen…..
- Ricardo, Raymond (Wilgo) Banel (62) Amsterdam 12-1-2025..
- Economische onzekerheid, sociale spanningen en sociale medi…..
- Yelyco en Yellow Birds stellen niet teleur bij opening nieu…..
- Brunswijk: “Het was bekend waar Bouterse zich schuilhield…..
- Vijf gewonden bij botsing tussen terreinwagen en truck..
- Sportveld Brokopondo Centrum vernoemd naar Jonathan Fonkel..
- Twee verkeersdoden te Groningen..
- Voldoende steun wijziging Terugroepwet met uitzondering van…..
- Jupta Itoewaki: ‘Strey de fu strey, wi no sa frede!’..