Marinus Bee, parlementsvoorzitter heeft gisteren zijn bezorgdheid geuit over de gang van zaken rond de voorbereidingen van de verkiezingen. De wettelijke terinzagelegging van de kiezerslijsten kan tot 12 februari 2025 gebeuren , maar er is tot nu toe geen aanvang daarmee gemaakt in het binnenland. “ We praten over wettelijke terinzagelegging, gekoppeld aan een bepaalde periode, het moet landelijk geschieden, dat is een serieus probleem,” aldus Bee. De binnenlandbewoners zijn tot nu toe niet in de gelegenheid gesteld hun gegevens op de kiezerslijst te controleren.
Vervolgens brachten de binnenlandbewoners dit onder de aandacht van de voorzitter, die erop moet toezien, dat de wetten worden nageleefd. Bee deed verder een oproep aan het Openbaar Kies Bureau (OKB) ervoor te zorgen dat dit zo snel mogelijk wordt opgelost. “ In principe is de regering nu in overtreding, ze werkt buiten de wet als ministerie of als regering die de verkiezingen organiseert,” aldus Bee.
De voorzitter kreeg bijval van alle fracties in het parlement; de fractieleiders vinden dat de binnenlandbewoners wederom niet dezelfde kansen hebben als mensen in Paramaribo en de kustvlakte.
Steven Mac Andrew, minister van Arbeid, Werkgelegheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft namens de regering aangegeven, dat hij minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken heeft gevraagd om naar het parlement te komen om hierover uitleg te geven.
The post Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’ ..
- Suriname en Nederland voeren 13e overleg over terugname van…..
- EZ sluit supermarkten met onjuiste kassasystemen..
- Leerkrachten dreigen terug te keren naar Paramaribo vanwege…..
- Ontwikkeling: misstappen en stappen (11): Frank Esseds Big …..
- Moeder van Coronie bouwt aan een beter district..
- Rusland reageert op Trump’s dreiging om Panamakanaal terug …..
- OKB houdt toezicht op terinzagelegging kiezerslijsten..
- 46 personen nemen deel aan 2e diplomaten opleiding..
- Bushouders ontvangen achterstallige brandstofcompensatie..
- Belfort gelooft dat menselijk handelen een rol gespeeld hee…..
- Nieuwe rapportboekjes eindelijk onderweg naar scholen..
- VREEDZAME IRONIE..
- Toyota Vitz gewild doelwit voor dieven, maar ‘nachtmerrie’ …..
- Ochtendbuien en verspreide onweersbuien in de middag..
- 46 mensen laten zich scholen in diplomatie..
- Dertiende overleg Terugname Wederzijdse Onderdanen vruchtba…..
- Bond ABP ROS verwerpt verzoek districtscommissarissen..
- Ook zwaarst gestraften voor Capitoolbestorming weer op vrij…..
- Joan Gloria Mezas (71) Amsterdam 16-1-2025..
- Henna liesete Feller (73) Nederland 19-1-2025..
- Trump beveelt vertrek VS uit Wereldgezondheidsorganisatie..