Marinus Bee, parlementsvoorzitter heeft gisteren zijn bezorgdheid geuit over de gang van zaken rond de voorbereidingen van de verkiezingen. De wettelijke terinzagelegging van de kiezerslijsten kan tot 12 februari 2025 gebeuren , maar er is tot nu toe geen aanvang daarmee gemaakt in het binnenland. “ We praten over wettelijke terinzagelegging, gekoppeld aan een bepaalde periode, het moet landelijk geschieden, dat is een serieus probleem,” aldus Bee. De binnenlandbewoners zijn tot nu toe niet in de gelegenheid gesteld hun gegevens op de kiezerslijst te controleren.
Vervolgens brachten de binnenlandbewoners dit onder de aandacht van de voorzitter, die erop moet toezien, dat de wetten worden nageleefd. Bee deed verder een oproep aan het Openbaar Kies Bureau (OKB) ervoor te zorgen dat dit zo snel mogelijk wordt opgelost. “ In principe is de regering nu in overtreding, ze werkt buiten de wet als ministerie of als regering die de verkiezingen organiseert,” aldus Bee.
De voorzitter kreeg bijval van alle fracties in het parlement; de fractieleiders vinden dat de binnenlandbewoners wederom niet dezelfde kansen hebben als mensen in Paramaribo en de kustvlakte.
Steven Mac Andrew, minister van Arbeid, Werkgelegheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft namens de regering aangegeven, dat hij minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken heeft gevraagd om naar het parlement te komen om hierover uitleg te geven.
The post Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’ ..
- Verkeersslachtoffers/ verkeersdoden over 2024..
- VN-mensenrechtencommissaris: ‘Reguleren van online haatzaai…..
- EBS praat met grondeigenaren om ‘grote blunder’ rond aanleg…..
- Bouw Nooddijk Weg naar Zee in maart..
- Verdachte aangehouden die beschermingsbevel negeert..
- EBS-directeur Brunswijk: ‘US$ 127 miljoen nodig voor extra …..
- Overheid wil overtollige gebouwen afstoten..
- Deze vrijdag veel regen en onweersbuien..
- Vicepresident vraagt burgers elkaar met respect te behandel…..
- Laten wij samen strijden voor een nieuwe wereld..
- Rechter blokkeert trump’s plan om geboorterecht te beperk…..
- Guyana tegenstrijdig over naleving afspraken bij grensgesch…..
- Guno Robby Burnet (66) Nederland 17-1-2024..
- Harriette Blokland (95) Amsterdam 21-1-2025..
- VS-exit uit klimaatakkoord Parijs compliceert financiële do…..
- Caricom Youth Ambassadors en Korps Youth Officers bundelen …..
- Meteodienst: Onweersbuien met windstoten in kustgebied en b…..
- Suriname-basketbalcaptain Tolud: ‘We gaan ervoor’..
- Debat Terugroepwet in DNA roept heftige emoties op..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (1)..
- Dc Lewis vindt minister Pane van Sozavo niet professioneel..