Assembleevoorzitter en ABOP-hoofdbestuurslid Marinus Bee zet grote vraagtekens bij de betrouwbaarheid van de opiniepeiling van Carlos Durham van LC Media, in samenwerking met Maurice de Hond van het Nederlandse onderzoeksbureau Viewture, waarin zijn partij wordt teruggebracht naar vier zetels. In gesprek met LIM FM stelt Bee dat Durham in 2020 nog met een voorstel van in de tonnen kwam om de verkiezingen voor ABOP te helpen winnen.
“Diezelfde peiler benaderde ons destijds met een plan voor de verkiezingswinst van ABOP. Dat plan had een flink prijskaartje van in de tonnen. Wij hebben dat toen resoluut afgewezen,” aldus Bee. Volgens hem was Durham toen al actief binnen DA’91. “Ik zat in die bespreking met oud-minister Betterson, en we vroegen ons af: wil DA’91 de verkiezing dan niet zelf winnen?”
De peiling wordt door de politicus dan ook niet serieus genomen. “We analyseren peilingen, maar willen ook transparantie: wie betaalt, waar is het uitgevoerd, hoeveel mensen zijn bevraagd, welke vragen zijn gesteld en of het online of fysiek was. Als dat niet helder is, kunnen we de betrouwbaarheid niet inschatten,” aldus Bee.
Hij benadrukt dat ABOP bij de laatste verkiezingen ruim 31.000 stemmen behaalde. “Als je zegt dat wij nu nog maar vier zetels waard zijn, dan begrijp je de Surinaamse politiek niet. Zo’n aantal komt overeen met slechts 20.000 tot 25.000 stemmen. Daarbij komt dat we in 2020 een lijstverbinding hadden met Pertjajah Luhur, waarbij in Wanica en Commewijne veel stemmen op onze kandidaten zijn uitgebracht. Die stemmen worden nu ten onrechte bij PL geteld.”
Volgens Bee zijn er meerdere praktische onvolkomenheden in de gepubliceerde peiling. “Sommige partijen worden samengevoegd, zoals HVB onder NDP. Dat klopt statistisch gewoon niet. Je moet de politieke realiteit en de bevolkingssamenstelling van Suriname kennen om met zulke cijfers te komen.”
Bee wijst ook op de tegenstrijdigheid met andere peilingen. “Deze peiling zegt dat 60 procent van de bevolking ontevreden is en dat 66 procent vindt dat het slechter is gegaan met Suriname de afgelopen vijf jaar. Maar hoe moet ik dat plaatsen tegenover de resultaten van onze eigen peiling, die tot heel andere inzichten komt?”
Volgens de omstreden peiling zou Chan Santokhi bovendien de populairste presidentskandidaat zijn. Bee vraagt zich af hoe zulke conclusies tot stand komen. “Misschien ben ik niet in staat om zulke cijfers te duiden, maar als je zulke informatie met de samenleving deelt, moet dat op een degelijke en transparante manier gebeuren.”
- Man vernielt woning en dreigt zwager te zullen kappen..
- Tien maanden cel voor autodief..
- Bondscoach Furgil Ong-A-Fat: ‘We moeten deze keer boven de …..
- Column: Vriendjespolitiek, kruisiging en een klok die tikt..
- Voetganger op slag dood na aanrijding op Kwattaweg..
- Fractieleidersoverleg vandaag over misstanden regering..
- Enquête: Grote ontevredenheid over regering, maar Santokhi …..
- Parmessar nog steeds tegenstander van forse vergoeding nieu…..
- Little Charming Amazing Star organiseert derde pagent-evene…..
- Superhornets zwermen uit over de Rode Zee: nachtelijke aanv…..
- Katholieke gemeenschap in diepe rouw..
- Peiling: VHP blijft grootste partij bij komende verkiezinge…..
- Israëlische soldaten portretteren spottend een Palestijnse …..
- Start drukproces stembiljetten nog niet aangevangen..
- VHP blijft grootste partij volgens peiling..
- Peiling: VHP blijft grootste partij, NPS maakt opmars in ni…..
- Dodelijk schietincident op goudveld Grangosso in Brokopondo..
- Korpschef bespreekt samenwerking met Interpol..
- Opiniepeiling: VHP heeft nog de lead; gevolgd door NDP en N…..
- Minister Kuldipsingh: “Nog altijd geen middelen voor landel…..
- Bronto Somohardjo stelt president ultimatum van 10 dagen..